کد خبر: 58478 تاریخ انتشار : 1396/6/28-8:31:42

پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی

رحیم‌پور ازغدی در جمع دانش‌پژوهان طرح ولایت سیستان و بلوچستان:
دانشگاه باید مؤمن صامت را به مؤمن ناطق تبدیل کند/ مدعیان افزایش پهنای باند اینترنت، روایت پیامبر را قبول ندارند
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی وظیفه دانشگاه را باب ظهور این دانست که «المؤمن صامتا» به «المؤمن ناطقا» تبدیل شود و گفت: جبهه ایمانی باید رسانه قوی داشته باشد و صدای جبهه حق در دنیا شنیده شود، نباید بعضی حلال ها را به روی خود حرام کنیم که این باعث انحراف خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از سیستان و بلوچستان، حسن رحیم‌پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشستی با موضوع «نقش دانشگاه در زمینه‌سازی ظهور که در جمع دانش‌پژوهان طرح ولایت استانی سیستان و بلوچستان برگزار شد با تاکید بر اینکه حضور دانشجویان شیعه و سنی در کنار هم نمونه ای از یک امت اسلامی است گفت: اهل بیت(ع) فقط متعلق به شیعه نیستند بلکه در کتب اهل سنت نیز روایات زیادی از اهل بیت(ع) مشاهده می‌شود.
 
وی اظهار داشت: تمام مذاهب اسلام به منجی آخر الزمان و اینکه امام زمان(عج) از فرزندان پیامبر هستند اجماع دارند لذا باید بدانیم منتظر چه کسی هستیم تا در جهت آن انتظار، مسئولیت پیدا کنیم.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه عدالت جهانی از ویژگی های آخرالزمان است افزود: جامعه اسلامی جامعه‌ای است که در آن بخش های مختلف بهم مرتبط باشند؛ به صورتی که مساوات در جامعه برقرار شود یعنی باید به این نتیجه برسیم که سود و زیان هر شخص در سود و زیان همه است.
 
وی با تاکید بر اینکه اسلام با فقر و رفاه افراطی مخالف است ابراز کرد: منطق اسلام این است که اگر شب بخوابیم در حالی که بدانیم همسایه گرسنه داریم مومن نیستیم.
 
رحیم پور ازغدی ادامه داد: جامعه سازی و دولت سازی صفر و صد نیست بلکه صفر تا صد و دائمی است؛ امروز کشور ما کاملا اسلامی نیست اما بهتر از این است که کاملا غیر اسلامی باشد، از این به بعد را شما جوانان باید تلاش کنید تا این ملت هر چه بیشتر به اسلام نزدیک شود.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: فلسفه خلقت ما حرکت به سوی عدل و احسان است؛ جامعه دینی باید آنطور مدیریت شود که مسافران آن آماده دیدار خداوند شوند.
 
وی ادامه داد: طبقاتی که امیرالمومنین(ع) در نهج البلاغه گفته منظور طبقه مستکبر و متضعف نیست بلکه به معنای صنف ها و اقشار مختلف به طور افقی در جامعه است که باید همه این قشرها به هم کمک کنند تا هیچکدام از آنها احساس بی نیازی نکنند و به یکدیگر نیز ظلم نکنند؛ این تعریف طبقات در جامعه اسلامی است؛ انقلاب دینی یعنی باید با غیر از این مبارزه کرد.
 
رحیم‌پور ازغدی با اشاره به اینکه در قرآن کریم صلاة و زکات با هم آمده است و گفت: زکات بدون نماز و بلعکس آن بی فایده است؛ در روایات صحبت از مواسات و مساوات است پس باید تا می توانیم سطح زندگی های خود را به هم نزدیک کنیم.
 
وی به جوامع دینی و ضد دینی اشاره داشت و خاطرنشان کرد: ما در این چند سال بعد از انقلاب رشد مادی بیشتری نسبت به رشد فرهنگی داشتیم.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان انحرافاتی که باعث ظهور امام عصر(عج) می شود اظهار داشت: فراگیری ستم و بی عدالتی در سراسر جهان، تفسیر به رای قرآن، خالی ماندن ظرف دین در جهان، کسب سمت‌های بالا  توسط اهل باطل در دنیا، بهم ریختن تعادل جنسی، عدم امکان حرف زدن مومنین در سطح جهان و از بین رفتن احترام بزرگ و کوچک از جمله انحرافات است.
 
رحیم پور ازغدی گفت: من نمی‌دانم بعضی مسئولین ما که بدون هیچ مدیریتی از افزایش پهنای باند اینترنت حرف می زنند و کسی با آنها کاری ندارد گویا این روایت پیغمبر را قبول ندارند که می‌فرمایند هرکس باعث شود یک نفر به گناه بیفتد در تابوتی از آتش قرار می‌گیرد و درب آن قفل می‌شود و تا قیام قیامت خواهد سوخت.
 
وی وظیفه دانشگاه را باب ظهور این دانست که «المومن صامتا» به «المومن ناطق» تبدیل شود و ابراز کرد: جبهه ایمانی باید رسانه قوی داشته باشد و صدای جبهه حق در دنیا شنیده شود، نباید بعضی حلال ها را به روی خود حرام کنیم که این باعث انحراف خواهد شد.
 
وی در ادامه گفت: هدف کمپانی های سرمایه داری صهیونیستی مبارزه با عفت و حیا و فروپاشی خانواده است.
 
وی در پایان گفت: برنامه هایی درست کنید که آموزشی باشد؛ وقتی می گوییم در انتظار ظهور هستیم یعنی باید جهت این امر تلاش کنیم، همه ما زن و مرد وظیفه داریم در جهت اصلاح و رشد جامعه تلاش کنیم.
©2018 Basij Student Organization. All Rights Reserved