کد خبر:66890 تاریخ انتشار : 1395/12/6-11:6:58
​مرتضی مظاهری
فراکسیون امید؛ وکیل الدوله یا نماینده مردم؟!
انگار وکیل الدوله ها، بهارستان را مکانی مناسب برای اجرای چالش مانکن می‌دانند؛ لذا باید چرایی عدم رسیدگی این نمایندگان به مشکلات کثیر مردم را بررسی کرد.
لینک کوتاه http://sb.bso.ir/id/66890
چندی پیش طالبان دموکراسی و سردهندگان شعار درود بر مخالف من، در اقدامی که دور از انتظار هم نبود طرح دوفوریتی را با این مضمون که هرگاه فردی با طرح یک سوال باعث جلب توجه یا تشنج در آن مراسم سخنرانی شود می‌توانند او را به مدت 6 ماه تا دوسال به حبس محکوم کنند، اهدا کردند.

به راستی مگر عمکرد این دولت در این بازه 4 ساله چگونه بوده که وکیل الدوله های بهارستان برای فرار کردن از پاسخ به سوالات مردم اینگونه خلاهای قانونی را برطرف می کنند وجالب آنجاست که آقای روحانی در میان مردم و اصحاب رسانه شعار آزادی میدهند و دانستن را حق مردم میداند اما حال که به انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم این طرح دوفوریتی توسط حامیان دولت به مجلس ارائه میگردد!!!

آن هم به دو هدف:
  1. سرگرم کردن جامعه و دور نگه داشتن مردم از مشکلات اقتصادی مانند رکود، گرانی و بیکاری.
  2. در صورت تصویب، بستن دهان منتقدان به مسائل و مشکلات جامعه و همچنین تحت فشار قرار دادن شورای محترم نگهبان در صورت عدم تایید طرح فوق

شایان ذکر است که این 30 نماینده در مجلس شورای اسلامی تنها هشت بار نطق کرده اند و فقط دو مرتبه جلسه فوری تشکیل داده اند؛ یکی برای لغو سخنرانی علی مطهری و دوم برای بررسی دلایل بازداشت محمود صادقی. انگار وکیل الدوله ها، بهارستان را مکانی مناسب برای اجرای چالش مانکن می‌دانند؛ لذا باید چرایی عدم رسیدگی این نمایندگان به مشکلات کثیر مردم را بررسی کرد.

سوالی که ممکن است اینجانبان را مشمول این طرح بکند آن است که چگونه پرسیدن یک سوال می تواند تا دو سال حبس داشته باشد اما فتنه گرانی که به تعبیر مقام معظم رهبری کشور را تا لبه پرتگاه کشاندند و در دنیا جلب توجه کردند، نباید با آنها برخورد کرد؟ و اکنون در کمال وقاحت و پررویی می گویند حاضریم با شما آشتی کنیم...

دولت چاره ای ندارد که در خصوص مسائل اقتصادی، بدعهدی امریکا و شرکایش در خصوص رفع تحریم ها، عدم مقابله با ریزگرد ها در خوزستان، مشکلات ناشی از سیل و دهها سوال دیگر پاسخگو باشد و مردم آزاده ایران هرگز زیر بار چنین مصوبه های ذلت باری نمی روند.

 
مرتضی مظاهری – عضو کانون بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: