کد خبر:83208 تاریخ انتشار : 1396/6/23-8:28:23
سردار معروفی در جمع دانش‌پژوهان طرح ولایت سیستان و بلوچستان:
دشمنان بیرونی و بدخواهان داخلی به دنبال بی‌ثباتی ولایت هستند/ تعامل و جذب در دانشگاه محدود نباشد
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: عده ای در درون کشور در زمین دشمن بازی می کنند و قلم آنها قلم دشمن است؛ کسانی که امروز علیه ولایت فقیه سخن می گویند در نظام اعتقادی مشکل دارند.
لینک کوتاه http://sb.bso.ir/id/83208
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از سیستان و بلوچستان، سردار حسین معروفی، فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در جمع دانش پژوهان طرح ولایت استانی سیستان و بلوچستان گفت: سفرهایی مانند سفر مشهد مقدس نه همت است و نه قسمت بلکه دعوت است؛ ببینید چه کردید که دعوت شدید؛ سعی کنید از ذات مقدس امام رئوف علی ابن موسی الرضا(ع) که ولی نعمت همه ما ایرانی ها است بهره ببرید.
 
وی ادامه داد: قطعا هدف اصلی، دوره نیست، همه دوره بهانه ای برای زیارت علی ابن موسی الرضا (ع) است.
 
سردار معروفی با تاکید بر اینکه معصومین فقط متعلق به شیعه نیستند بلکه هم شیعه و هم اهل سنت دل در گرو اهل بیت دارند ابراز کرد: باید مواظبت کنیم که دشمن تفرقه نیندازد؛ ما می توانیم با این واسطه های فیض، نظر خدای متعال را به خود جلب کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه عده ای نمی گذارند اتحاد و انسجام در دو قشر دانشجو و طلبه بوجود آید بیان داشت: امام خمینی(ره) نگاه ویژه ای به این دو قشر داشتند چون رسالت و جهت دهی جامعه اسلامی به سمت خوبی ها را بر عهده دارند و تاثیر آن در بوجود آمدن یک انقلاب بزرگ در این قرن قابل مشاهده است.
 
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان به بیان مؤلفه های پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار کرد: مؤلفه های پیروزی انقلاب اسلامی در دفاع مقدس اول ایمان و باورهای دینی و دوم وحدت و وفاق ملی برای خدا بود که در هیچ کجا ما را زمین نمی زد.
 
وی تصریح کرد: ما قبل از انقلاب اسلامی هم مسلمان بودیم اما مسلمان انقلابی نبودیم؛ آن چیزی که دو مؤلفه اول انقلاب اسلامی را به هم پیوند زد رهبری و مدیریت صحیح اسلامی بود؛ اینهاست که ما را در دنیا سربلند و عزت ما را در دنیا حفظ می کند.
 
سردار معروفی راهبرد امروز دشمن برای گرفتن دین از مردم ایران را بمب فحشا و منکر توصیف و خاطرنشان کرد: دشمن در مقابل مؤلفه های انقلاب اسلامی برنامه دارد و ایمان جوانان ما را مورد هجمه قرار داده است.
 
وی افزود: عده ای در درون کشور در زمین دشمن بازی می کنند و قلم آنها قلم دشمن است؛ دشمن بیرونی و بدخواهان داخلی به دنبال بی ثبات سازی رهبری و ولایت هستند چون می دانند عنصر اصلی که ایران را بزرگ و جمهوری اسلامی را عزیز کرد هدایت رهبری و ولایت بود؛ کسانی که امروز علیه ولایت فقیه سخن می گویند در نظام اعتقادی مشکل دارند.
 
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ملت ایران ملتی هوشمند است گفت: مردم ایران با هر دیدگاه و با هر تمایلات سیاسی که باشند در جایی که منافع ملی و اعتقاداتشان در خطر باشد یک حرف می زنند و در یک جبهه قرار می گیرند.
 
وی اذعان داشت: مگر کسانی که در حادثه کربلا در مقابل امام حسین(ع) صف‌آرایی کردند امام را نمیشناختند؟! قطعاً کربلا جهل علم نبود بلکه جهل عقل بود؛ لذا باید دشمن و امامانمان را خوب بشناسیم و هویت ملی خود را تقویت کنیم که تقویت هویت ملی برای انسان تعلق می بخشد.
 
سردارمعروفی با بیان نکاتی که منجر به موفقیت دانشجویان خواهد شد تاکید کرد: در مرحله اول خودسازی، خودباوری و اهل قرآن بودن است که ما را کمک می کند، دوم به روز بودن و تجزیه و تحلیل کردن، سوم به موقع و دقیق عمل کردن، چهارم روحیه مطالبه گری واقعی داشتن، پنجم توجه جدی به حوزه دانش محوری داشتن، ششم الگو گیری و الگو سازی، هفتم کادر سازی انقلاب اسلامی، هشتم روحیه انقلابی و آتش به اختیار بودن است.
 
وی آخرین نکته برای موفقیت را روحیه تعامل و جذب دانست و اضافه کرد: ما در سطح دانشگاهی نباید محدود باشیم؛ ما می توانیم برای دانشگاه مسلمان بودن، مؤمن بودن و ایرانی بودن را اصل بگذاریم؛ نگذاریم بچه هایی که می توانیم با تعامل و اندیشه در مسیر قرار بدهیم با اخم کردن ما از مسیر منحرف بشوند و در مسیر دشمن قدم زنی کنند.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: