آیین اختتامیه اردوهای جهادی تابستان 96 بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با حضور مسئولین گروه‌های جهادی خواهر و برادر استان برگزار شد.
دانشجویان انقلابی دانشگاه پیام نور زابل در پاسخ به یاوه‌گویی رئیس جمهور آمریکا در محوطه این دانشگاه تجمع و بیانیه قرائت کردند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر هر کدام از رئیس جمهورهای آمریکا با افکار پلید و شیطانی خود سعی در تامین منافع کشور خود دارند بر خلاف برخی مسئولان ساده اندیش که در پی تامین منافع سیاسی و گروهی خود هستند.
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مبادا مسئولین تصور کنند که می‌توان از دامن امریکا به اروپا فرار کرد گفت: همانطور که ترامپ فحاش، روی دیگر همان آمریکای باهوش و مؤدب است، اروپایی‌ها نیز روی دیگری دارند که به وقت خود و به زودی نشان خواهند داد.
دانشجویان انقلابی دانشگاه دریانوردی چابهار در اعتراض به سخنان رئیس جمهور آمریکا در جوار مزار شهدای گمنام این دانشگاه تجمع کردند.
تجمع اعتراض آمیز دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان سیستان و بلوچستان نسبت به اظهارات وقیحانه رئیس جمهور آمریکا با حضور مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج دانشجویی استان در محوطه پردیس رسالت این دانشگاه برگزار شد.
بسیج دانشجویی شهرستان سراوان علیه گزافه گویی های رئیس جمهور آمریکا بیانیه صادر کرد.
در پی یاوه گویی های رئیس جمهور آمریکا تجمع اعتراض آمیز دانشجویان و اساتید انقلابی دانشگاه علوم پزشکی زابل به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد.
تجمع دانشجویان انقلابی دانشگاه پیام نور زاهدان در پاسخ به یاوه‌گویی‌های ترامپ با حضور ریاست و مسئول نهاد رهبری دانشگاه برگزار شد.
دانشجویان انقلابی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پاسخ به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا در جوار مزار شهید گمنام این دانشگاه تجمع کردند و پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.
دانشجویان انقلابی دانشگاه زابل در اعتراض به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا در مسجد این دانشگاه تجمع کردند و به قرائت بیانیه پرداختند.
دانشجویان انقلابی دانشگاه آزاد زاهدان در واکنش به سخنان بی‌شرمانه رئیس جمهور آمریکا تجمع و بیانیه صادر کردند.
بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان در پی مواضع گستاخانه رئیس جمهور آمریکا بیانیه صادر کرد.
«شب شعر عاشورا و دفاع مقدس» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زاهدان در تالار علامه حلی این دانشگاه برگزار شد.
به مناسبت هفته دفاع مقدس، مراسم تجدید میثاق با شهدا و آرمان های رهبر انقلاب بهمراه غبار روبی مزار شهدای گمنام دانشگاه دریانوردی چابهار با حضور تعدادی از دانشجویان بسیجی خواهر شهرستان چابهار برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خاش، نمایشگاه عکس و وصیت نامه شهدا در دانشگاه پیام نور شهرستان خاش برپا شد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زاهدان از اجرای هشت برنامه ویژه ایام محرم و هفته دفاع مقدس در دانشگاه آزاد زاهدان خبر داد.
60 نفر اعضای گروه‌های جهادی یاوران مهدی(عج) و زینبیون بسیج دانشجویی دانشگاه زابل از ۲۰ لغایت ۳۰ شهریور ماه به مردم دورافتاده ترین نقاط شهرستان هیرمند خدمت‌رسانی کردند.
روح‌ا... کیخواه‌نژاد نوشت: برگزاری همه پرسی در کردستان عراق به ضرر همه کشورهای منطقه از جمله ایران و عراق و ترکیه خواهد بود.
نهمین دوره طرح ولایت بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با تقدیر از دانش‌پژوهان برتر و در میان اشک‌ها و لبخندها در مشهد مقدس پایان یافت.
نشست «نقش دانشگاه در زمینه‌سازی ظهور» با حضور حسن رحیم‌پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در جمع دانش‌پژوهان نهمین طرح ولایت سیستان و بلوچستان برگزار شد.
یادواره «بچه‌های حاج‌قاسم» با حضور دانش‌پژوهان نهمین طرح ولایت سیستان و بلوچستان در جوار مزار شهید گمنام نام‌آشنا «سعید حیدری» برگزار شد.
دانش‌پژوهان نهمین طرح ولایت سیستان و بلوچستان با امضای طوماری حمایت خود را از مردم مظلوم میانمار اعلام کردند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی وظیفه دانشگاه را باب ظهور این دانست که «المؤمن صامتا» به «المؤمن ناطقا» تبدیل شود و گفت: جبهه ایمانی باید رسانه قوی داشته باشد و صدای جبهه حق در دنیا شنیده شود، نباید بعضی حلال ها را به روی خود حرام کنیم که این باعث انحراف خواهد شد.
نشست مبانی گفتمان انقلاب با حضور وحید جلیلی، معاون فرهنگی شهردار مشهد و رییس شورای سیاست گذاری جشنواره مردمی فیلم عمار در جمع دانش پژوهان طرح ولایت سیستان و بلوچستان برگزار شد.
معاون فرهنگی شهردار مشهد گفت: مشکل این است که ما نگاه جهانی نداریم و از اطرافمان بی خبر هستیم؛ ما باید جهانی فکر و منطقه ای عمل کنیم.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: عده ای در درون کشور در زمین دشمن بازی می کنند و قلم آنها قلم دشمن است؛ کسانی که امروز علیه ولایت فقیه سخن می گویند در نظام اعتقادی مشکل دارند.
دبیر اجرایی طرح ولایت استانی سیستان و بلوچستان محورهای دوره را رأفت، وحدت، ولایت و شهادت بیان کرد و گفت: دو محور اول در پناه ملجأ امام رضا(ع) با حضور وحدت‌آفرین دانشجویان شیعه و سنی زیر پرچم ولایت صورت می گیرد و تحقق هر سه محور نیز منجر به جهاد و در نتیجه شهادت در راه خدا خواهند شد.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی مسئله اصلی را ضعف در کادرسازی و تربیت نیروی انقلابی دانست و گفت: امام(ره) بسیج را تاسیس کرد تا انقلاب استمرار پیدا کند و وظیفه کادرسازی و تربیت نیروی انقلابی بر عهده بسیج دانشجویی است.
مدیر ارتباطات حوزوی و امور فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: عنصر تشکیل دهنده مکتب نبوی تعلیم و تربیت است؛ ما بصیرت کامل به این مکتب نداشتیم و در میدان عمل خوب عمل نکرده ایم اما در کنار کم توجهی ما دشمنان با تمام قوا به جنگ اسلام آمدند.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: آنهایی که امروز بعد از گذشت 40 سال از عمر انقلاب اسلامی در مسند مسئولیت های نظام حرف از وابستگی می زنند یا خائن و یا نادان هستند و مفهوم انقلاب اسلامی و اصل نه شرقی و نه غربی را نفهمیدند.
مراسم افتتاحیه نهمین دوره طرح ولایت استانی سیستان و بلوچستان با حضور مدیر ارتباطات حوزوی و امور فرهنگی آستان قدس و مسئول بسیج دانشجویی استان برای اولین بار در مشهد مقدس برگزار شد.
گروه جهادی «شهید حبیب لکزایی» با نظارت دفتر بسیج دانشجویی زابل، سومین اردوی جهادی خود را به مدت ۱۰ روز در روستاهای «غلامعلی» و «درویشان» به پایان رساند.
سه اردوی فرهنگی و آموزشی توسط خواهران گروه جهادی شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل در تابستان امسال برگزار شده است.
دومین نشست خادمان طرح ولایت استانی با حضور مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان برگزار شد.
اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زاهدان که در روستای دامداران زاهدان در حال برگزاری است، با حضور پیکر مطهر شهید گمنام 17 ساله از عملیات خیبر در جزیره مجنون، عطراگین شد.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: مسئولی که احساس مسئولیت نکند باید کارش را رها کند؛ نمایندگان مردم و اعضای شورای شهری که نوکری را به ریاست تبدیل می‌کنند باید جواب بدهند؛ نوع حاکمیت در جمهوری اسلامی، حاکمیت بر قلوب است نه ریاست.
مسئول گروه جهادی شهید محمدزاده بسیج دانشجویی خاش گفت: برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم، با نگاهی اسلامی و به دور از نگاه قومیتی و مذهبی است.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زاهدان با اشاره به کمبودهای فراوانی که جهادگران با آن روبرو هستند عنوان کرد: اعضای گروه جهادی با وجود تمام مشکلات حتی نبود آب آشامیدنی از همه داشته‌های خود گذشتند تا بتوانند ذره‌ای از مشکلات عمرانی، بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی مردم منطقه را حل کنند.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان به همراه مسئول بسیج دانشجویی استان از اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زاهدان در روستای دامداران زاهدان بازدید کرد.
نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: از تمام ارگانهای نظارتی اعم از سازمان بازرسی، دستکاه قضایی، وزارت اطلاعات می‌خواهیم که بطور جدی به مسئله استخدامی‌های غیرقانونی استانداری سیستان و بلوچستان ورود کنند.
معتمد اهالی شهرک دامداران زاهدان با اشاره به بخشی از مشکلات مردم منطقه گفت: انقلاب با هدف حمایت از محرومان، مستضعفان و روستاییان شکل گرفت اما اکنون در این استان هیچ حمایتی از سوی دولت بویژه در زمان استاندار جدید انجام نشده است؛ شاید بالغ بر 50 بار درخواست ملاقات با استاندار داشتیم اما موفق نشدیم.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان زکات علم دانشجویان را خدمت به مردم دانست و گفت: خدا لعنت کند کسانی را که از شما مردم نجیب غافل شده‌اند؛ عده‌ای سر سفره انقلاب نشستند و شکمهای خود را پر کردند اما به صاحبان اصلی انقلاب یعنی مردم توجه نکردند.
احسان‌منش گفت: خبرنگار بسیجی کسی است که خبرنگاری را یک رسالت بداند یعنی قلم او صادقانه و منصفانه راه حل مشکلات مردم را از مسئولان مطالبه کند، اهداف سیاسی را کنار بگذارد، در جهت نشر گفتمان انقلاب اسلامی که از سخنان امام راحل و رهبری معظم استنباط می‌شود در قالبهای هنرمندانه بر کاغذ نواخته شود.
رضا جعفری، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زاهدان با حجت الاسلام بزمانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان دیدار و گفتگو کرد.
آیین افتتاحیه اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زاهدان با حضور مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در مسجد کوثر شهرک دامداران زاهدان برگزار شد.
خیاط با بیان اینکه جنگ اقتصادی یکی از ابعاد رویارویی ما با استکبار است، گفت: آنها با تحمیل تحریم‌های فراوان تلاش کرده‌اند تا ملت ایران را در تنگنا قرار داده و ناامید کنند.
اعضای شورای بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زاهدان به همراه مسئول بسیج دانشجویی استان با خانواده «شهید روح‌الله عالی» دیدار کردند.
باقری گفت: در شرایطی که دشمن با نفوذ فرهنگی خود برای پرپرکردن جوانان ما تلاش دارد، برای اجرای فرمان رهبری خود تا پای جان ایستاده‌ایم.
حجت الاسلام گلشاهی دستاورد تغییر موضع دولت را بازگشت به حکومت دینی توصیف و بیان کرد: با وجود ضربه‌هایی در مسائل مختلف، بازگشت طیف عظیمی از سیاسیون و ملت ما به حقیقت حکومت دینی را به ارمغان داشت.
آیین افتتاحیه اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زابل با حضور جانشین مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در روستای «بَزّی سفلی» از توابع شهرستان نیمروز برگزار شد.
جعفری با اشاره به 13 مرداد بعنوان زمان آغاز اردوی جهادی گفت: این اردو با حضور دانشجویان بسیجی خواهر و برادر دانشگاه آزاد زاهدان در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و اشتغال زایی اجرا خواهد شد که احتمال حضور دانشجویان بسیجی خارج از استان نیز در این اردو وجود دارد.
خمری وظیفه اصلی بسیج را پیشبرد گفتمان انقلاب توصیف کرد و اظهار داشت: ممکن است برخی افراد با ترویج گفتمان انقلاب کنار نیایند اما بسیج دانشجویی محکم ایستاده و از تهدیدها هیچ ترسی ندارد.
نشست مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با نماینده تولیت آستان قدس رضوی در استان برگزار شد.
سالاری با بیان اینکه در کشور مسئولینی هستند که دیگر نمی‌خواهند حرفی از آرمانهای امام و انقلاب زده شود، اطهار داشت: باید در مقابل رانت خواری ها و بی عدالتی ها ایستاد تا کشور به مسیر توسعه خود ادامه دهد؛ این امر در این منطقه حاصل نمی‌شود مگر با زنده شدن فرهنگ مطالبه‌گری و همکاری.
گنجعلی با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های بسیج جهاد علمی است اظهار داشت: بسیج دانشجویی دانشگاه همواره یار معاونت فرهنگی بوده و به این تعامل افتخار می‌کنیم؛ همچنان نیز در کنار بسیج دانشجویی خواهیم بود.
سعیدی گفت: اردوی جهادی گروه شهید علی‌محمدی دانشگاه آزاد زابل همزمان با دهه کرامت با شعار کار و کرامت در روستای «بَزّی سفلی» برگزار می‌شود.
کیخا تهدید امروز کشور را زانو زدن در برابر خواسته‌های ظالمانه غرب دانست و گفت: عده‌ای به هر قیمت می‌خواهند بگویند که برجام نتیجه داده و حاضر نیستند از مردم عذرخواهی کنند؛ چون اعتقاد دارند برای توسعه باید زانو زد.
آیین تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با حضور مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان و مسئولان دانشگاه برگزار شد.
پورزنجانی با تشریح تقوای سیاسی گفت: سیاست یعنی اداره درست جامعه که این جزو دین است نه جولانگاه رانت و ویژه‌خواری و رشوه و پارتی و اختلاس؛ پس تقوای سیاسی، یعنی انسان در میدان سیاست، صادقانه عمل کند؛ این جهت مسئولان باید در این امر دقت کنند.
مدتی است زمزمه های تنش و اختلاف نظر اسحاق جهانگیری با جریان دولت از رسانه های مختلف عمدتا اصلاح طلب به گوش می رسد، تا جایی که اخیرا خبر استعفای جهانگیری از معاون اولی رییس جمهور در رسانه ها مطرح و پس از ساعتی تکذیب گردید.
حجت الاسلام گلشاهی گفت: پیروزی امروز جماعت مسلمین در عراق و نجات از شر شرور داعش، درس دیگری است که قلبها را برای مبارزه و استقامت در برابر کفر جهانی تقویت می‌کند.
عمرانی با انتقاد از تضییع حقوق مردم سیستان گفت: ما از جناب آقای رییس جمهور دعوت می کنیم که جلسه هیئت دولت خود را این هفته در سیستان بگیرد تا کمی از درد و رنج مردم سیستان را نظاره‌گر باشد.
مسئول سازندگی سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به ضرورت حضور در اجتماع و حل مشکلات اجتماعی و اقتصادی مردم اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اعتقاد دارند که اگر در برابر مشکلات و آسیبهای اجتماعی نایستیم در آینده نمی توان آنها را کنترل کرد.
خیاط با اشاره به هدف اصلی گروهای جهادی گفت: کسانی که به واژه جهاد معنا بخشیدند هدف مشخصی دارند و آن هدف مقابله با دشمن است و در عرصه های مختلف عمرانی و محرومیت زدایی در این مسیر حرکت می کنند.
عمرانی گفت: انعقاد این قراداد با کشور فرانسه که حتی احترام ملت ایران و وزیر خارجه ایران را ندارد و اجازه اجلاس منافقین را در پاریس می دهد و تبدیل به پناهگاه منافقین شده تاسف بار است.
نشست گروههای جهادی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با حضور مسئول سازندگی سازمان بسیج دانشجویی کشور در حسینیه شهدای دانشجوی ناحیه بسیج دانشجویی استان برگزار شد.
حجت الاسلام گلشاهی گفت: ضایعه تخریب بقیع درس هوشیاری و آزمون مسلمانان جهان است تا در پرتو آن دست تعدی دشمنان اسلام ناب محمدی را بشناسند و از آن تبری بجویند.
کیخا گفت: عده ای این عبارت را با خودسری یکسان دانسته و حمله به سفارت ها را نتیجه آتش به اختیار می دانند در حالی که آتش به اختیار ناظر بر فرهنگ است نه سیاست و این فرمان به افسران جنگ نرم داده شده است.
حجت الاسلام باقری گفت: بسیج شجره طیبه ای است که هر روز در حال ثمردادن نه تنها در ایران بلکه در جهان بوده و همدلی و اتحاد دانشجویان بسیجی نقطه قوت آنان است.
نصرتی با بیان اینکه زیربنای بسیج خونهای پاک شهداست گفت: در بسیج همچون دفاع مقدس که شهدا ستاره های زمان خود بودند هیچ کس بالای کسی نیست و درستی مسیر نیز در همین یکرنگی معنا می شود.
آیین تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زابل با حضور مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان برگزار شد.
به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان بیانیه تحلیلی خود را صادر کرد.
حجت الاسلام گلشاهی با اشاره به شهادت دانشجوی شهید «عشوری» توسط تروریست‌ها در چابهار گفت: رگه‌های ناامنی که در منطقه شاهد آن هستیم، ریشه در تفکر تکفیری دارد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان اولویتهای بسیج را کار فرهنگی، معرفتی، اخلاقی و تربیتی دانست و بیان کرد: روح کار فرهنگی، تربیت نیروی تراز انقلاب است و کار تربیتی یعنی فرهنگ جامعه به تعالی برسد.
طراحان چادر بیمارستانی طی نامه‌ای سرگشاده به اظهارات غیر علمی معاون وزیر بهداشت پاسخ علمی دادند.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در مسجد دانشگاه علوم پزشکی زابل با اعضای شورای بسیج دانشجویی این دانشگاه دیدار کرد.
حجت الاسلام گلشاهی گفت: اولین شاخصه حفیظ بودن و امانتداری است؛ متاسفانه امروز برخی مسئولین امانتدار خوبی نیستند و شأنیت جایگاه را دچار خدشه کرده‌اند.
به همت بسيج دانشجويي شهرستان نيكشهر و با مشاركت كميته امداد تعداد صد سبد كالا میان نيازمندان روستاهاي پنسان، زيارتجاه، كوچينك، وانان و تيسروك توزیع شد.
نهمین دوره طرح ولایت استانی از 18 تا 28 شهریورماه در مجتمع آموزشی شهید کاوه مشهد مقدس برگزار می‌شود.
بسیج دانشجویی مجتمع آموزش عالی سراوان در پی حادثع تروریستی تهران بیانیه صادر کرد.
کیخا با ابراز تأسف از اینکه برخی افراد، سنگ خائنان کربلای 4 و اعدامی های 67 را به سینه می زنند، عنوان کرد: کربلای 4 بعنوان یک عملیات کلیدی توسط ستون پنجم لو رفت و غواصان رزمنده چه مظلومانه به شهادت رسیدند.
نصرتی با تأکید بر عملکرد فراجناحی بسیج دانشجویی بویژه در دانشگاه زابل بیان کرد: فراجناحی بودن این تشکل سبب شده تا کار آن به دل بنشیند.
​حجت الاسلام میرزایی با اشاره به نقش بسیج دانشجویی در پاسداری از انقلاب عنوان کرد: بسیج دانشجویی همه جانبه بنیان انقلاب و نظام را مستحکم می‌کند؛ بگونه ای که اگر نبود دانشگاه منحرف می‌شد.
آیین تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زابل با حضور مسئولین دانشگاه و بسیج دانشجویی استان برگزار شد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در حاشیه سفر به زابل با فرمانده سپاه این شهرستان دیدار کرد.
کیخا امام خمینی را تالیتلو معصوم دانست و گفت: جملات او که برای اولین بار به آمریکا واژه مرگ را نسبت داد عینیتی به پهنای بیش از 1300 سال دارد.
بندانی صداقت و شفافیت دانشجویان بسیجی را زبانزد توصیف کرد و گفت: در بسیج که یک نهاد انقلابی است باید انقلابی کار کرد؛ زیرا هرچه بسیج تقویت شود نظام تقویت می‌شود.
حجت الاسلام قلندری با تأکید بر اینکه در حین مسئولیت باید مراقب بود که هوای نفس به انسان ورود نکند ابراز داشت: یکی از مطالبات رهبر انقلاب از ما عمل انقلابی است که باید در این بخش، خود را تقویت کنیم.
آیین تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان با حضور مسئولین دانشگاه و بسیج دانشجویی استان برگزار شد.
همایش گرامیداشت سوم خرداد با حضور سردار سعید قاسمی در تالار ملاصدرای دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.
کیخا 2030 را یک سند خیانت فرهنگی دانست و گفت: سند جنایت کسانی که سند 2030 را تنظیم کرده اند جنگ جهانی دوم و دو شهر ژاپن است؛ لذا اگر بنا باشد 2030 ادامه یابد باید فاتحه فرهنگ را خواند.
آسکانی گفت: در بسیج دانشجویی قوم گرایی و حزب گرایی مطرح نیست و همه ما شیعه و سنی در کنار هم تلاش می‌کنیم تا دشمنان انقلاب را ناامید کنیم.
نشست صمیمانه مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با جمعی از دانشجویان بسیجی شهرستان راسک برگزار شد.
نصیری بسیج دانشجویی را بهترین تشکل دانشگاه دانست و عنوان کرد: امکانات دانشگاه نباید در اختیار قشر و یا جناح خاصی قرار بگیرد؛ ما همواره با تمام توان و حتی بیش از توان خود از بسیج دانشجویی حمایت می‌کنیم.
کیخا گفت: گاهی ممکن است بسیج دانشجویی مشکلاتی را ببیند که ریاست دانشگاه متوجه آن نباشد؛ در این موارد دانشگاه باید با عینک خوش‌بینی و روحیه علمی و فرهنگی پذیرای شنیدن انتقادات باشد.
به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر اردوی کوهنوردی تفتان به همت بسیج دانشجویی شهرستان سراوان برگزار شد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در حاشیه سفر به چابهار با رئیس دانشگاه دریانوردی چابهار دیدار کرد.
جمعی از دانشجویان بسیجی شهرستان خاش جهت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر به قله 4050 متری تفتان صعود کردند.
به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر، سومین یادواره «یاران مطهر» به همت بسیج دانشجویی پردیس شهید مطهری دانشگاه فرهنگیان استان در سالن آمفی تئاتر این پردیس برگزار شد.
جشن بزرگ نیمه شعبان به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل و با حضور مسئولین استانی برگزار شد.
در پی بروز تخلفات اجرایی در انتخابات 29 اردیبهشت، تشکل‌های دانشجویی استان سیستان و بلوچستان طی نامه‌ای از شورای نگهبان خواستند به تخلفات رسیدگی کند.
کیخا گفت: دولت ما در اوج ذلت 2030 را امضا کرده است؛ این سند یک فاجعه است زیرا متأثر از غرب بوده و از این جهت باید بر گلستان و ترکمنچای بارها درود فرستاد.
به همت مدیریت خواهران بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان مراسم جشن نیمه شعبان در محل خوابگاه امام رضا(ع) برگزار شد.
به مناسبت نیمه شعبان ایستگاه صلواتی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل برپا شد.
نشست صمیمانه مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با اعضای شورای بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی چابهار برگزار شد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه بیش از صد محصول در نمایشگاه ارائه شده است افزود: این پژوهشکده و نمایشگاه بر اساس احساس دغدغه و تکلیف با روحیه جهادی و اقدام انقلابی شکل گرفت تا توانمندی های استان را نشان دهد.
یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد زاهدان با حضور مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در جوار مزار شهدا برگزار شد.
مراسم جشن میلاد امام زمان(عج) به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زابل برگزار شد.
سردار معروفی با تاکید بر اینکه امروز دشمنان نظام تلاش دارند ناکارآمدی نظام را در حوزه اقتصادی اثبات کنند، گفت: ملت ایران با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی بی‌شک از این آزمون نیز سربلند بیرون آمده و بر مشکلات اقتصادی غلبه می‌کنند.
دوره تشکیلاتی بسیجیان دانشگاه علوم پزشکی زابل با حضور 50 دانشجوی خواهر و برادر در مجتمع شهید عالی زاهدان برگزار شد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان طی پیامی پیروزی ملت ایران در انتخابات را به جوانان انقلابی، دانشجویان و دانشگاهیان تبریک گفت.
در آستانه انتخابات 29 اردیبهشت روزنامه «سبابه» بسیج دانشجویی دانشگاه زابل منتشر شد.
کافه انتخابات به همت بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی چابهار راه اندازی شد.
​ویژه نامه «هواداران حوّا» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت نیمه شعبان منتشر شد.
جمعی از دانشجویان خواهر نخبه استان سیستان و بلوچستان در پی کناره گیری محمدباقر قالیباف از وی تقدیر و تشکر کردند.
به مناسبت نیمه شعبان به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ایرانشهر ایستگاه صلواتی در ورودی دانشگاه برپا شد.
کرسی آزاداندیشی با موضوع «معیارهای انتخاب اصلح» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر برگزار شد.
کرسی آزاداندیشی با موضوع «معیارهای انتخاب اصلح» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر برگزار شد.
اولین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشکده راهبردی اقتصاد مقاومتی «شهید علی یزدانی» بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با حضور فرمانده سپاه سلمان استان در ناحیه بسیج دانشجویی استان افتتاح شد.
برد بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور نیکشهر با موضوع «ترحیم تولید ملی» برپا شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل شماره 36 نشریه "فراسو" با تیتر «دولت تدبیر نماد کلید یا قفل» منتشر شد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در حاشیه سفر به ایرانشهر از پایگاه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ایرانشهر بازدید و با اعضای شورای آن دیدار کرد.
سومین یادواره شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با حضور جواد تاجیک، مسئول قرارگاه نور سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد.
نشست روشنگری با حضور مسئول سیاسی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در جمع اعضای شورای بسیج دانشجویی مجتمع آموزش عالی سراوان برگزار شد.
به همت مدیریت خواهران ناحیه بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان نشست آسیب شناسی فضای مجازی با حضور خانم زرگرپور استاد حوزه و دانشگاه در محل خوابگاههای ایران زمین و امام رضا(ع) برگزار شد.
اردوی تشکیلاتی شورای مرکزی بسیج دانشجویی، فعالین فرهنگی و سرحلقه‌های صالحین دانشگاه پیام نور زابل برگزار شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان طی نامه‌ای به یکی از اساتید دانشگاه از او جهت ارائه دلایل مستند و منطقی در باب نظر وی که گفته بود "برجام سایه جنگ را از سر کشور برداشت" دعوت کرد.
سیاسر گفت: اردوی جهادی روستای قاسم آباد شهرستان بمپور ایرانشهر در راستای محرومیت زدایی و کمک به سازندگی توسط جمعی از دانشجویان جهادگر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های ولایت و پیام نور ایرانشهر صورت پذیرفت.
گاهنامه «دریادلان» با محوریت انتخابات به همت بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار منتشر شد.
کارگاه سبک زندگی با محوریت آسیبهای اجتماعی خانواده، روابط دختر و پسر و تهدید بنیاد خانواده بوسیله فضای مجازی ویژه دانشجویان بسیجی خواهر به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل برگزار شد.
به همت واحد خواهران بسیج دانشجویی مجتمع آموزش عالی سراوان مزار شهدای سراوان غبارروبی شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان، تریبون آزاد با موضوع «بایدها و نبایدهای اصلح» روبروی سلف دانشکده ادبیات دانشگاه برگزار شد.
علیرضا کیخا، مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان از پایگاه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ایرانشهر بازدید و با اعضای شورای آن دیدار کرد.
پورگلوی گفت: مسئولین باید به این درک بیشتر از گذشته برسند که اقشار مختلف جامعه بویژه دانشجویان بر مسائل مختلف اجتماع آگاه هستند؛ باید عینک خودبینی را از چشمان خود بردارند.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل، تریبون آزاد مکتوب با عنوان «من به کسی رأی می دهم که...» برپا شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان در راستای شفافیت های مالی، طی نامه‌های جداگانه به کاندیداهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری خواستار تعیین منابع هزینه های تبلیغات آنان شد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در حاشیه سفر به ایرانشهر با رئیس دانشکده پرستاری ایرانشهر دیدار و گفتگو کرد.
اردوی جهادی فرهنگی، آموزشی و درمانی به همت صد دانشجوی جهادگر از دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان، علوم پزشکی زاهدان و آزاد زاهدان با پوشش بیش از صد خانوار از محرومین حاشیه شهر زاهدان برگزار شد.
به مناسبت روز معلم، آیین تجلیل از اساتید دانشگاه پیام نور زابل به همت بسیج دانشجویی و با همکاری امور فرهنگی دانشگاه پیام نور زابل برگزار شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان در پیامی با تسلیت پرکشیدن کارگران معدن در آزادشهر استان گلستان از وزرای کار و صنعت خواست تا به وضعیت بازماندگان حادثه رسیدگی کنند.
نشست اعضای شورای بسیج دانشجویی دانشگاههای ایرانشهر با حضور مسئول بسیج دانشجویی استان برگزار شد.
مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد زاهدان امشب با روایتگری حاج مهدی قربانی، رزمنده لشکر 41 ثارالله برگزار می شود.
کارگاه یک روزه «نقد و بررسی عملکرد اقتصادی دولت یازدهم» با حضور مسئول قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد.
رضاییان گفت: دانشگاه سیستان و بلوچستان محل نفوذ جریانات سیاسی شده که دانشگاه را محل تاخت وتاز اهداف سیاسی قرار می دهند، بر اساس قوانین وزارت علوم و تحقیقات دانشگاه نباید ستاد انتخاباتی کاندیدای خاص شود.
بسیج دانشجویی دانشگاه تهران طی پیامی شهادت حاج محبعلی فارسی را تسلیت گفت.
ظهر روز گذشته، سردار حاج محبعلی فارسی از فرماندهان دوران دفاع مقدس، جانباز شیمیایی و آزاده پس از تحمل سال‌ها درد و رنج جراحت‌های دوران هشت سال دفاع مقدس و اسارت در بیمارستان خاتم‌الانبیا(ص) زاهدان به همرزمان شهیدش پیوست.
دومین مناظره داغ دانشجویی با موضوع عملکرد دولت یازدهم در اقتصاد و سیاست به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل برگزار شد.
«دیوار انتخابات» با محوریت نظرسنجی در مورد نامزدها در مبحث اقتصاد و مجلس ترحیم «تولید ملی» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زابل برپا شد.
به مناسبت مبعث پیامبر اسلام(ص) مراسم جشن و شعرخوانی در دانشکده صنعت و معدن خاش برگزار شد.
سالاری گفت: این یادواره روز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه ساعت ۱۹:۳۰ در جوار مزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اجرا خواهد شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در شب میلاد امام حسین(ع) شربت و شیرینی در مقابل درب دانشگاه توزیع شد.
به مناسبت گرامیداشت عید بزرگ مبعث و با هدف کمک به هم نوع وتقویت روحیه نوع‌دوستی، دانشجویان بسیجی دانشکده صنعت و معدن خاش خون خود را اهدا کردند.
کیخا گفت: آن زمان که رأی قومی و مذهبی می‌دادیم پایان یافته است؛ باید برای اعتلای اسلام به افرادی رای دهیم که از دشمن نمی‌ترسند و به مردم اعتماد دارند رییس جمهوری نمی خواهیم که مشکل بیکاری را با زانو زدن در برابر آمریکا درمان کند.
در پیام رئیس سازمان بسیج مستضعفین آمده است: نظام جمهوری اسلامی ایران از دولت محترم انتظار دارد از مبادی تعریف شده در مراودات سیاسی با کشور پاکستان، با جدیّدت تمام پیگیر این موضوع بوده و تضمین های لازم را برای جلوگیری دولت پاکستان از تردد آزادانه تروریست ها در خاک آن کشور به عمل آورد.
دومین مناظره داغ دانشجویی با موضوع عملکرد دولت یازدهم در عرصه اقتصاد و سیاست داخلی فردا یکشنبه به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل برگزار می شود.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با تأکید بر حساسیت انتخابات تصریح کرد: برای انتخاب اصلح باید به معیارهایی مانند خدمت‌رسانی، مدیریت جهادی و ولایت‌مداری توجه کرد.
بسیج دانشجویی دانشگاه زابل در پیامی شهادت مرزبانان غیور را تسلیت گفت.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در حاشیه سفر به سراوان و مهرستان با فرمانده سپاه و تعدادی از بزرگان طوایف مهرستان دیدار و گفتگو کرد.
مجلس ترحیم «تولید ملی» و نمایشگاه «از حرف تا عمل» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل برگزار شد.
نشست صمیمانه مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراوان در دانشگاه آزاد سراوان برگزار شد.
ایستگاه صلواتی به مناسبت مبعث پیامبر(ص) به همت بسیج دانشجویی مجتمع آموزش عالی سراوان برگزار شد.
مراسم ترحیم جوان ناکام «تولید ملی» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر برگزار شد.
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به روش‌های سوء استفاده سیاسی و اجتماعی از دختران و زنان گفت: زنان در جنگ شهری که در پنج مقوله بزرگترین قربانی، خطرناک ترین اسیر، بدترین زخمی، مهمترین خائن و علمی‌ترین اثر را دارد مورد تهدید دشمن هستند.
به مناسبت گرامیداشت روز زمین پاک، همایش پاکسازی منطقه حفاظت شده گل فشان پیر گل خاش به همت بسیج دانشجویی دانشکده صنعت و معدن خاش برگزار شد.
فقیری به دانشجویان بسیجی گفت: شما در محیطی حضور دارید که دشمن با ترسیم اهداف خود در آن بیشترین تلاش را می کند اما شما با تلاش خود نقشه او را نقش برآب می‌کنید.
حجت الاسلام طهرانی‌زاده با تأکید بر اینکه با شعاری کار کردن نمی‌توان بر دشمن غلبه کرد خاطرنشان کرد: امروز باید همه ما جانانه در مقابل نفود دشمن از انقلاب دفاع کنیم.
کیخا با بیان اینکه برخی می‌خواهند به بهانه عدم ورود بسیج به کار سیاسی، آن را از انقلابیگری در انتخابات غافل کنند گفت: باید با هر اتفاقی که اصل نه شرقی نه غربی مورد تأکید امام راحل در پیام تشکیل بسیج دانشجویی را زیر پا بگذارد، مقابله شود.
نشست فصلی مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاههای سیستان و بلوچستان در حسینیه شهدای دانشجوی ناحیه بسیج دانشجویی استان برگزار شد.
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان طی نامه‌ای در خصوص تبعات سخنرانی «صادق زیباکلام» در این دانشگاه به ریاست دانشگاه هشدار داد.
جشن میلاد حضرت علی(ع) به همت بسیج دانشجویی و با همکاری کانون کفای مجتمع آموزش عالی سراوان در سالن فرهنگ و ارشاد سراوان برگزار شد.
کیخا انتخابات 96 را حساس‌تر از سالهای گذشته دانست و عنوان کرد: شرایط امسال بستر پیچیده و طراحی دشمنان تغییر کرده است؛ آنان می‌خواهند تغییر نظام را از دل صندوق رأی آغاز کند.
یکتا گفت: ما روزی برای بردن نیرو به لبنان استتار می کردیم اما امروز جوانان پاکستان، افغانستان، ایران، عراق و سوریه همه پشت دیوار بیت المقدس جمع شده اند و پا می کوبند.
اربابی گفت: شش گروه جهادی در دو بخش اشتغال زایی و عمرانی با شرکت 150 نفر دانشجو از دانشگاهای زابل و زاهدان در سطح منطقه سیستان از اول تا بیستم فروردین ماه در حال فعالیت هستند.
ساخت حمام و سرویس‌های بهداشتی توسط گروه‌های جهادی در محله خیابان شریعتی شمالی زاهدان به پایان رسید.
کیخا گفت: ما از برخی دانشگاه‌ها گله داریم چرا که نسبت به راهیان نور و کنگره شهدای دانشجو کوتاهی و بی توجهی کردند؛ بعضی دانشگاه‌ها نیز جانانه پای کار بودند.
سومین کنگره شهدای دانشجوی استان سیستان و بلوچستان در دانشگاه آزاد زاهدان برگزار می‌شود.
مراسم افتتاحیه راهیان نور 95 با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه زابل، مسئول بسیج دانشجویی شهرستان زابل، معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه زابل و جمع کثیری از دانشجویان در محل آمفی تئاتر سایت قدیم دانشگاه زابل برگزار شد.
اختتامیه جشنواره علمی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در سالن همایش‌های دانشگاه ولایت ایرانشهر برگزار شد.
اردوی سیاحتی دانشجویان بسیجی دانشگاه ولایت ایرانشهر در چابهار برگزار شد.
کیخا گفت: این حضور هم برای دانشجویان ارزش دارد و هم برای خود روحانیون فرصت خوبی است تا کار تربیتی را در عمل تجربه کنند و از آن طریق به رشد برسند.
حجت الاسلام باقری گفت: تعداد طلاب و کیفیت آنها باید متناسب با نوع نیاز مخاطب و شرایط استان باشد؛ در اختیار قرار دادن جزوات و کتاب‌های مربوط به دفاع مقدس نیز می‌تواند کمک شایانی به این موضوع بکند البته کلاس نباید تعطیل شود که مدیریت این امر با مدیر حوزه است اما غیبت باید موجه باشد.
حجت الاسلام کهخا سلیم راهیان نور را امری تخصصی دانست و گفت: راهیان نور کار روایتگری همراه با تبلیغ است که لازم است طلاب نسل امروز در این زمینه تقویت شوند.
نشست هماهنگی جهت حضور طلاب حوزه‌های علمیه زاهدان در اردوهای راهیان نور دانشجویی با حضور مدیر حوزه‌های علمیه سیستان و بلوچستان، مدیر حوزه علمیه سفیران هدایت زاهدان و معاون فرهنگی مدرسه امام جعفر صادق زاهدان در بسیج دانشجویی استان برگزار شد.
مراسم عزاداری ایام فاطمیه به همت هیئت سیدالشهداء مجتمع آموزش عالی سراوان در حال برگزاری است.
انگار وکیل الدوله ها، بهارستان را مکانی مناسب برای اجرای چالش مانکن می‌دانند؛ لذا باید چرایی عدم رسیدگی این نمایندگان به مشکلات کثیر مردم را بررسی کرد.
سی و یکمین شماره نشریه سیاسی فرهنگی اجتماعی «فراسو» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل منتشر شد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در حاشیه سفر به زابل با خانواده شهیده ترسایی و نیز شهید حسابی‌مقدم از شهدای دانشجوی استان دیدار کرد.
کیخا گفت: آشتی ملی همچون واژه‌های دیگری که به کمک آنها مسلمانان را فریب دادند، واژه قشنگی است و باید مراقب باشیم که با این ظاهر زیبا فریب دشمن را نخوریم.
ویژه نامه «بوی باران» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، حول محور طرح دوفوریتی مجلس منتشر شد.
در پی درگذشت حجت الاسلام میری، امام جمعه خاش، بسیج دانشجویی دانشگاهها و دانشکده‌های شهرستان خاش پیام تسلیت صادر کرد.
خراساني‌پاريز گفت: از پيشوايان معصوم روايت شده است كه راه رسيدن به خدا از ميان خلق خداست و دانشجويان جهادي اين راه را بخوبي يافته اند.
کیخا گفت: فتنه، خط قرمز ما است؛ آشتی با جریان فتنه که نظام را تا لبه پرتگاه برد، حماقت است.
حسینیه شهدای دانشجوی ناحیه بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با حضور اعضای هیئت رئیسه سپاه سلمان استان افتتاح شد.
شهید آب و آتش، آخرین سنگر، هر رفتنی رسیدن نیست، أین سلفیون، الفبای سیاسی، برای تو می نویسم و ویژه نامه دهه فجر اهم مطالب این شماره است.
به همت قرارگاه شهید زین‌الدین بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان،نشست هم‌اندیشی مسئولین تشکل‌های دانشجویی دانشگاه های شهر زاهدان پیرامون مشکلات و راهکارهای برگزاری کرسی های آزاداندیشی برگزار شد.
جشن بزرگ انقلاب به همت بسيج دانشجويي دانشگاه ولایت ایرانشهر با حضور سیدمحمدرضا مرندی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
به همت بسيج دانشجويي دانشگاه پيام نور نيكشهر نمايشگاه صنايع دستي و فرهنگي با حضور رئیس دانشگاه پيام نور استان و فرمانده سپاه نیکشهر افتتاح شد.
دوره سیاسی «بصیر» با هدف تبیین گفتمان سیاسی انقلاب در میان جامعه دانشگاهی و نیز هوشیاری و بیداری جامعه دانشگاهی در زمینه‌های سیاسی در دانشگاه آزاد زاهدان برگزار شد.
بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان به مناسبت فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه صادر کرد.
معاون آموزش و پژوهش خبرگزاری فارس بیان کرد: دشمن در این فکر است که اگر مردم ایران اعتقادشان به اسلام از دست برود اعتقادشان به جمهوری اسلامی هم از بین می‌رود.
کیخا گفت: بسیج دانشجویی و دانشگاه جامع علمی کاربردی باید فارغ از سلایق سیاسی از ظرفیت یکدیگر استفاده کنند و در کنار هم با روحیه جهادی به مردم خدمت نمایند.
قارزی گفت: در صورتی که اقتصاد مقاومتی را بفهمیم، نیازها، توانها و حمایتها را بسنجیم و سپس برای معیشت مردم استان تلاش کنیم، موفق خواهیم بود.
مالکی گفت: باتوجه به لزوم هوشیاری و بیداری جامعه دانشگاهی در زمینه‌های سیاسی، مجموعه بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی استان تصمیم گرفت تا با برگزاری دوره سیاسی «بصیر» برای فرماندهان و مسئولین بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاههای استان در جهت گفتمان‌سازی سیاسی گامی مهم بردارد.
نقوی‌حسینی گفت: اگر کسی فکر کند دشمنی آمریکا نسبت به سال 57 کمتر شده خائن است، دشمنی آن‌ها هرگز کم نمی‌شود بلکه بیشتر می‌شود و علت بیشترشدن این دشمنی‌ها پیشرفت و پیروزی‌های ایران است.
«سیدیاسر جبرائیلی» به دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به سیستان و بلوچستان سفر می‌کند.
کیخا با انتقاد از عملکرد دولت در مسئله برجام گفت: وقتی از ارزش‌های خود عبور کنیم نتیجه این می شود که امروز آمریکایی ها گستاخانه تر از گذشته تهدید می کنند؛ لذا پا گذاشتن روی مبانی تبعات سنگینی دارد.
​مسئول نهاد رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان با ابراز نگرانی از ضعف اخلاق در بین دانشجویان گفت: باید کاری کنیم که درمانی باشد؛ البته برنامه‌های تسکینی مقطعی نیز مؤثر است اما ابتدا باید دید ریشه ضعف تربیتی و اخلاقی به کجا برمی گردد.
به همت مدیریت تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان، نشست سرمربیان صالحین بسیج دانشجویی استان برگزار شد.
فضایلی گفت: گزیده ای از برنامه های قرآنی که در دست برنامه‌ریزی و اجراست مورد بررسی قرار گرفت؛ در انتها نیز شیوه اجرایی مسابقه تسنیم اعم از زمان‌های برگزاری و محل برگزاری توضیح داده شد.
مسئول مدیریت تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان طی بازدید از بسیج دانشجویی دانشگاههای شهرستان زابل، برنامه‌های این مدیریت در ترم بهمن را تشریح کرد.
به همت گروه جهادی «شهید محمدزاده» بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خاش توزیع نان بین نیازمندان صورت گرفت.
خانی گفت: دولت باید توجه ویژه ای به مردم محروم این استان کند، مگر حقوق شهروندی شامل حال مردم این استان نمی شود؟!
اردوی جهادی گروه «شهید غلامرضا معروفی» دانشگاه آزاد زاهدان امروز در مناطق حاشیه شهر زاهدان آغاز می‌شود.
بیاییم بابت عرض خسته نباشید به عزیزان آتش نشان و جبران اشتباهاتمان و به احترام شهدای حادثه پلاسکو، مواد منفجره روز چهارشنبه سوری امسال را تحریم کنیم.
کارکنان ناحیه بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با آتشنشانان ایستگاه شماره یک زاهدان دیدار کردند و با اهدای شاخه‌های گل به آنان شهادت تعدادی از همکارانشان در حادثه ریزش ساختمان پلاسکو را تسلیت گفتند.
بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر در پیامی شهادت تعدادی از آتش‌نشانان جان بر کف را در حادثه ریزش ساختمان پلاسکو تسلیت گفت.
میرشکار گفت: ارتباط تنگاتنگ با مردم و مطالبه گری تخصصی در جهت رفع مشکلات آنان می تواند تحول خوبی در جنبش دانشجویی ایجاد کند.
جلسه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با محوریت مفاسد اقتصادی برگزار شد.
کیخا حال و هوای اردوی راهیان نور را توصیف کرد و گفت: راهیان نور لحظات اعجاب انگیزی را خلق می کند که گفتنی و شنیدنی نیست و فقط چشیدنی است؛ لذا اگر با نگاه جهادی به راهیان نور نگاه کنیم راهیان نور بسیار ویژه ای خواهیم داشت.
خزائی گفت: این ستاد با دارا بودن کمیته های پشتیبانی و اجرایی، فرهنگی، خواهران، روابط عمومی و مستندسازی، تداوم و ارتباط گیری، هماهنگی و برنامه ریزی در تلاش است تا با مدد از خود شهدا لحظاتی ماندگار را برای دانشجویان رقم بزند.
اويسي كهخا گفت: در راهیان نور، نوری بر قلب دانشجویان می تابد که آنان را با شهدا مانوس کرده و دلبسته می کند.
کاظمی گفت: ما باید دانشجویان را در رسیدن به اهداف عملی راهیان نور همچون نگاه غیرمادی، ایثار، مسئولیت پذیری، جرات و جسارت یاری کنیم و این امر نیاز به برنامه ریزی دارد؛ لذا دانشگاه فرهنگیان در این خصوص اعلام آمادگی می کند.
نشست قرارگاه شهید علم‌الهدی سیستان و بلوچستان با حضور رؤسا و معاونین فرهنگی دانشگاههای استان برگزار شد.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان سیستان و بلوچستان طی نامه‌ای سرگشاده به رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی خواستار بازنگری در طرح خصوصی­سازی مدارس شد.
سالاری گفت: علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در مسابقه «بسیج دانشجویی، بازوی انقلاب» تا تاریخ هفتم بهمن‌ماه آثار خود را به آیدی @shabab_sb ارسال نمایند.
کیخا گفت: دشمنان روزی با طراحی فتنه 88، روزی با ایجاد اختلاف در بین مسئولین و روزی به بهانه هایی مانند فوت ایشان به نظام ضربه می زنند و مشاهده می کنیم که برخی رسانه ها در حال سوءاستفاده از فرصت ایجاد شده هستند.
حجت الاسلام مهران با بیان اینکه بسیج دانشجویی باید همه‌جانبه‌نگر باشد، گفت: برای پیشرفت در امور دانشگاه باید نیروهای انقلابی را کنار هم جمع و جلسات مستمر برگزار کنیم.
در این آیین از زحمات سیدعلی میرانی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زاهدان تقدیر بعمل آمد و محمدرضا خزاعی بعنوان سکاندار جدید این مسئولیت معرفی شد.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در پی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی پیام صادر کرد.
حجت الاسلام پورذهبی ابراز داشت: ارتباط مستحکم با بسیج اساتید، شرکت بیشر در کارهای جمعی، داشتن حلقه مطالعاتی، درسخوان بودن، میدان دادن به خواهران و رسوخ در انجمن‌های علمی از ملزومات کار بسیج دانشجویی در دانشگاه است.
نشست فصلی مسئولین دفاتر و حوزه های بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاههای آزاد و پیام نور خاش، اردوی تفریحی، ورزشی و گردشگری در روستای کارواندر این شهرستان برگزار شد.
کارگاه زن و خانواده با محوریت «ازدواج و معیارهای انتخاب همسر» به همت واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار و با حضور حجت الاسلام قائمی از قم برگزار شد.
تربیون آزاد با موضوع مسائل و مشکلات دانشگاه فرهنگیان استان به همت بسیج دانشجویی پردیس شهید مطهری این دانشگاه برگزار شد.
کارگاه علمی «گفتمان مطالبه‌گری» ویژه مسئولین فرهنگی، علمی و فرماندهان بسیج دانشجویی دانشگاههای پیام نور، آزاد و علوم پزشکی زابل برگزار شد.
پژوهشکده راهبردی اقتصاد مقاومتی «شهید علی یزدانی» به همت بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان و با حضور فرمانده سپاه سلمان استان افتتاح شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه زابل در پی درگذشت «سرکار خانم افجه‌ای» پیام تسلیت صادر کرد.
تجمع هيئات انقلابي شهرستان زاهدان به مناسبت هتك حرمت فتنه گران در روز عاشورای سال 88 در حسینیه گلزار شهدای زاهدان برگزار شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه زابل به مناسبت یوم الله نهم دی ماه بیانیه صادر کرد.
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل به مناسبت فرارسیدن 9 دی بیانیه صادر کرد.
امروز اگرچه از فتنه سال 88 فاصله گرفتیم اما بایستی دقت کرد گرد و غبار فتنه های زمان ما را اسیر خود نکند و مبادا روزی که ولی خود را تنها گذاریم.
مراسم گرامیداشت یوم الله ۹دی به همت بسیج دانشجویی در دانشگاه آزاد چابهار با حضور امام جمعه، فرمانده سپاه و اساتید و دانشجویان دانشگاههای این شهرستان برگزار شد.
در بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان آمده است: گرامیداشت حماسه 9 دی همواره در دانشگاه سیستان و بلوچستان طی سالهای گذشته با محوریت بسیج دانشجویی و تشکل های انقلابی دانشگاه بسیار پرشور و حماسی برگزار می شد اما امسال با بی تدبیری مسئولین دانشگاه شاهد یک شوی تبلیغاتی و جهت رفع تکلیف در قبال این حماسه عظیم بودیم.
مثل اینکه فتنه اینقدر سنگین بوده که خواص هم گیج شده اند...البته بعضی هم خود را به گیجی زدند ...بعضی هم دانسته...
بسیج دانشجویی دانشگاه زابل به مناسبت یوم الله نهم دی ماه بیانیه صادر کرد.
«تجمع عاشورائیان» به مناسبت فرارسیدن 9 دی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت فرارسیدن سالگرد حماسه 9 دی بیانیه صادر کرد.
کیخا گفت: تصویر اول، بهانه تقلب و اعتراض و اغتشاش بود که با استناد به سخنان «عفت مرعشی» همسر آقای هاشمی رفسنجانی در روز انتخابات انجام شد؛ او گفته بود اگر موسوی رأی نیاورد، بدانید که تقلب شده و مردم به خیابانها بریزند؛ آفرین به این سطح منطق و تحلیل و سواد!!!!
تجمع هیئات انقلابی شهرستان زاهدان به مناسبت هتک حرمت فتنه گران در روز ۶ دی ۸۸ (روز عاشورا) با همکاری بسیج دانشجویی استان برگزار می‌شود.
با وجود کارشکنی‌های دانشگاه سیستان و بلوچستان و لغو سخنرانی حسن عباسی در این دانشگاه، وی سه‌شنبه هفتم دی‌ماه به زاهدان خواهد آمد.
حیدری نوشت: ماشین جنگی استکبار به دژ مستحکمی بنام «تفکر انقلابی و انقلابی‌گری» برخورد کرده و در حلب و موصل در حال احتضار است.
همایش تجلیل از تیم های برتر رقابت های ورزشی «هفته وحدت» به همت بسیج دانشجویی مجتمع آموزشی سلامت چابهار برگزار شد.
سومین شماره نشریه دانشجویی «بوی باران» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان منتشر شد.
مسابقه کتابخوانی «سلام بر ابراهیم» به همت بسیج دانشجویی پردیس شهید مطهری دانشگاه فرهنگیان استان در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار شد.
خواجه با تأکید بر استفاده حداکثری از ظرفیت دانشجویان در مسیر انقلاب بیان کرد: بسیج دانشجویی می تواند با ساماندهی جوانان با انگیزه و با تدوین ساز و کارهایی مناسب، آنان را در مسیر تعالی، تکامل و خدمت به جامعه و انقلاب یاری دهد.
کارگاه علمی «قرآن، حدیث و اقتصاد مقاومتی» به همت مدیریت علمی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با حضور دکتر قارزی در دانشکده علوم قرآنی زاهدان برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور نیکشهر، نمایشگاه «ماهواره و پیامدهای آن» برپا شد.
به مناسبت ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خاش، ویژه نامه «وحدت» منتشر شد. بسته های شکلات نیز در روز میلاد، میان مردم شیعه و سنی شهرستان خاش توزیع خواهد شد.
در آستانه میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) جشن بزرگ وحدت به همت بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار می‌شود.
شهادت می‌دهم که در آن روزهای اولیه هجمه داعش و معارضه به اقصی نقاط سوریه، در ایران هیچکس، مطلقا هیچکس به جز رهبر انقلاب امیدوار به پیروزی مقاومت و مطمئن به شکست جبهه سعودی-قطری-عثمانی و بقیه اراذل و اوباش منطقه‌ای آمریکا در برابر دولت اسد نبود.
کارگاه «زن و خانواده» با حضور سرکارخانم زرگرپور، استاد حوزه و دانشگاه با محوریت «ازدواج و بررسی علل افزایش آمار طلاق» در دانشکده فنی خواهران شهید خبازی زاهدان برپا شد.
حجت الاسلام پژمانفر گفت: بعضی افراد سه سال با مذاکرات با دشمن، ملت را معطل کردند و در نهایت چیزی به دست نیاوردند؛ در حالی که اگر اعتقاد به فرهنگ دینی داشتند، می‌دانستند که نمی‌شود اسلام و کفر باهم توافق کنند.
مولوی حسن‌زهی با بیان اینکه هر حکومتی که دچار تشتت و اختلاف شود، رو به اضمحلال و نابودی می رود، ابراز داشت: با توجه به تاریخ و قرآن، امروز رمز پیروزی اسلام، پاسداری از وحدت است؛ زیرا اگر وحدت نباشد، دچار شکست می شویم.
حجت الاسلام کیخا گفت: عده ای امروز به نام شیعه و برخی دیگر به نام سنی در بین امت اسلام تفرقه افکنی می کنند اما ناب ترین شیعه و سنی در ایران است سر می برد نه در جایی که اسلام آمریکایی، بر آن چیره شده است.
همایش «وحدت از هامون تا مکران» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل در آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار شد.
به همت مدیریت خواهران بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان، کارگاه «ازدواج و معیارهای انتخاب همسر» با حضور دانشجویان خواهر در خوابگاه امام رضا(ع) زاهدان و نیز حضور خانم زرگرپور بعنوان کارشناس برگزار شد.
همایش بزرگ «وحدت از هامون تا مکران» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل با حضور حجت الاسلام والمسلمین پژمانفر، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.
به همت مدیریت علمی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان کارگاه اقتصاد مقاومتی ویژه خواهران با حضور دکتر ایزدخواه در دانشگاههای علوم پزشکی و پیام نور زاهدان برگزار شد.
میزگرد اقتصادی با موضوع «اقتصاد گلابی یا اقتصاد مقاومتی» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل و با حضور دکتر ایزدخواه برگزار شد.
جلیلی در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: بیخود دور دنیا دنبال خورشید می گردیم، خورشید اشتغال و رونق همین جا در سیستان و بلوچستان است؛ تابش خورشید از منطقه حرمک زاهدان تا شمال چابهار کم نظیر است که می تواند ما را تبدیل به قطب انرژی این منطقه کند.
خمری خطاب به دولت یازدهم ابراز داشت: شما در حالی به آمریکا خوشبین بودید که در چند روز اخیر مشخص شد تقریبا صد در صد مجلس آمریکا بر ادامه دشمنی با ایران اصرار دارند.
همایش «توکل بر خدا یا توکل بر کدخدا» به همت بسیج دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی زاهدان و سیستان و بلوچستان و با حضور دکتر سعید جلیلی در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل، مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم «محسن خزایی»، با حضور حسن شمشادی، خبرنگار صداوسیما در سوریه برگزار می‌شود.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان، همایش "توکل بر خدا یا توکل بر کدخدا" با حضور دکتر سعید جلیلی برگزار می شود.
کارگاه «زنان و خانواده» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان در خوابگاه عفاف وحجاب دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.
کیخا در واکنش به عدم حضور استاندار سیستان و بلوچستان گفت: کسانی که پیغام می‌فرستند که سلام ما را برسانید، بدانند این چندمین مدرسه است که برای افتتاح آن برایشان دعوتنامه ارسال می‌شود؛ اشتباه ما بود که دعوتنامه فرستادیم؛ نوکری مردم و عشق به آنان لیاقت می‌خواهد.
سردار معروفی گفت: امروز عده ای در دانشگاهها می‌خواهند در انقلاب و افکار امام تحریف ایجاد می کنند اما عده ای به فکر خدمت به مردم هستند؛ این روحیه انقلابی است که می تواند ما را از مشکلات نجات دهد و کارهای ناممکن را ممکن کند.
کیخا گفت: یکی از آسیبهایی که می تواند از پیشرفت ما جلوگیری کند، اعتماد به دشمن است که در زمان مصدق اتفاق افتاد؛ دانشجو نباید نسبت به حوادث زمان بی تفاوت باشد؛ امروز اتفاقاتی در عالم رخ می دهد که دشمن از آن می ترسد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در جریان سفر به خاش از پایگاههای بسیج دانشجویی این شهرستان بازدید و با جمعی از اعضای شورای آنها گفتگو کرد.
نشست «ازدواج و معیارهای انتخاب همسر» ویژه دانشجویان خوابگاه خودگردان ایران زمین با حضور سرکار خانم رحمانی از اساتید حوزه علمیه زاهدان برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل، فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» برای دانشجویان این دانشگاه اکران می‌شود.
عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی گفت: دشمن و عناصر داخلی آن می خواهند دشمن شناسی را نادیده بگیرند؛ آنان نمی خواهند دانشجویان به سمت کارهای سیاسی بروند.
اولین آیین تکریم فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور زابل با همت بسیج دانشجویی برگزار شد.
دبیر سیاسی نشریه پرتوسخن گفت: رهبری در جریان مذاکرات قرار می گرفت اما اینطور نبود که ایده های رهبری انجام شده باشد. آقای رئیس جمهور از روز اول تقاضای اختیار تام کرد و در مقابل، قول نتیجه بخش بودن را داد.
علیدادی گفت: جناب آقای ظریف! برجام تبدیل به اهرم فشار شد، از برخی خطوط قرمز هم که عبور کردید و امروز برجام را هم نقض کردند. آیا وقت آن نرسیده که برجام را آتش بزنید؟!
اردوی تفریحی «ساحل پُزم» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار جمعه 19 آذر برگزار می‌شود.
کارگاه «آموزش خانواده» به مناسبت روز دانشجو به همت واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل برگزار شد.
به مناسبت روز دانشجو 20 تشکل دانشجویی دانشگاههای سیستان و بلوچستان خطاب به مسئولین بلندرتبه کشور بیانیه صادر کردند.
دبستان «شهید غلامرضا معروفی» هشتمین مدرسه ساخته شده توسط گروههای جهادی دانشجویی سیستان و بلوچستان موسوم به کاروان امام رضا(ع) در یک سال اخیر است.
آیین بزرگداشت روز دانشجو به همت بسیج دانشجویی شهرستان نیکشهر با حضور فرمانده سپاه این شهرستان برگزار شد.
پایگاه بسیج دانشجویی دانشگاه علمی‌کاربردی شهرستان سرباز با حضور مسئول بازرسی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان افتتاح شد.
کیخا خطاب به مسئولین حاضر در مراسم افتتاحیه دبستان «شهید غلامحسن میرحسینی» روستای فیض‌آباد چشمه‌زیارت گفت: پیغام ما را به مجموعه استانداری سیستان و بلوچستان برسانید که این استان با شعار و وعده‌های توخالی از این وضع خارج نمی‌شود بلکه کار جهادی را می‌طلبد.
خزاعی با اشاره به آیات سوره مبارکه «عصر» گفت: خداوند فرمود همه انسانها در خسران و زیان هستند جز کسانی که ایمان و عمل صالح را با هم دارند اما برخی از ما یادمان رفته که موقتا در مقام‌های دنیایی می مانیم و روزی باید رخت از این دنیا ببندیم.
دفتر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان وبلوچستان در خصوص نقض برجام توسط آمریکا بیانیه صادر کرد.
شماره دوم نشریه «دریادلان» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار منتشر شد.
شماره چهارم نشریه «همت» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زابل منتشر شد.
حجت الاسلام قاسم روانبخش، همزمان با 16 آذر، روز دانشجو در دانشکده علوم قرآنی زاهدان سخنرانی می‌کند. وی همچینن در ادامه سفر خود به سیستان و بلوچستان، چهارشنبه 17 آذر به زابل خواهد رفت.
دبستان دوکلاسه «شهید غلامحسن میرحسینی» با زیربنای 75 مترمربع در روستای فیض‌آباد چشمه زیارت به همت دانشجویان جهادگر گروه جهادی شهید مدافع حرم «شهید عقیل شیبک» بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان افتتاح شد.
عمرانی با تأکید بر عدم تمرکز دولت بر سیاستهای اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: دولت ظرف این سه سال عمر خود نه تنها بر اقتصاد مقاومتی و مقاوم سازی اقتصاد تمرکز نکرد، بلکه همه توان خود را در اجرای برجام صرف کرد و عموما مسائل کشور را به فراموشی سپرد.
خراسانی گفت: این مدرسه با زیربنای 165 متر مربع طی 50 روز توسط گروه جهادی «شهید غلامرضا معروفی» متشکل از دانشجویان جهادگر دانشگاههای آزاد زاهدان و سیستان و بلوچستان و نیز جمعی از معلمان مدرسه ساخته شده است.
مستند «شب‌نامه» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در نگارخانه این دانشگاه اکران شد.
جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل گفت: با توجه عدم برگزاری مراسم فارغ التحصیلان دانشگاه در گذشته با هماهنگی های انجام شده همزمان با فرارسیدن روز دانشجو، اولین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور زابل به همت بسیج دانشجویی برگزار خواهد شد.
پودینه گفت: جشنواره علمی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در دو بخش فعالیت های تشکلی و انفرادی برگزار می‌شود و جایزه ویژه جشنواره به تشکل یا تیم تخصصی اهدا می‌شود که یکی از مشکلات استان یا کشور را تا مرز حل شدن پیش برده یا آن را حل کرده باشد.
نشست علمی تخصصی «علم، آب، سیاست» به همت مدیریت علمی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان و با حضور دکتر حجت میان‌آبادی، دکترای دیپلماسی آب و عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
بسیج دانشجویی پردیس رسالت دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان در بیانیه‌ای خواستار بازنگری و تجدید نظر درباره لایحه "مدارس و مراکز آموزش و پرورش غیر دولتی" شد.
جمعی از دانشجویان بسیجی و کارکنان ناحیه بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با شهید گمنامی از عملیات خیبر که در جزیره مجنون به شهادت رسیده بود، وداع کردند.
مرکز رشد و پژوهشگاه اقتصاد مقاومتی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با همکاری بسیج علمی و دانشگاه پیام نور استان افتتاح شد.
به مناسبت هفته بسیج، دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور زابل به همراه مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان و نیز ریاست و مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور زابل با خانواده پاسدار شهید «مرتضی صیاد اربابی» از شهدای انفجار تروریستی بلوار ثارا... زاهدان دیدار کردند.
در این دیدار که جمعی از مسئولین بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان، سپاه سلمان استان و نیز دانشگاه پیام نور زاهدان حضور داشتند، به رسم یادبود پرچم آستان قدس رضوی تقدیم مادر شهید شد و از فرزند بزرگ شهید خزائی دعوت شد تا به عنوان دبیر افتخاری استانی در جشنواره مردمی فیلم عمار حضور داشته باشد.
مراسم عزاداری دهه آخر صفر به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل در محوطه اصلی این دانشگاه با حضور دانشجویان و مسئولین دانشگاه برگزار شد.
شماره دوم دوهفته نامه سیاسی «فاتح» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان منتشر شد.
همایش «شکوه هجرت» سیستان و بلوچستان با محوریت تجلیل از گروه‌های جهادی برتر و خادمین جهادی در پردیس رسالت دانشگاه فرهنگیان استان برگزار شد.
کیخا حمایت از بسیج را پربرکت دانست و گفت: امام فرمود اگر مسئولین از شما بسیجیان غفلت کنند در آتش دوزخ گرفتار می شوند؛ چون صاحبان اصلی این انقلاب شما بسیجیان هستید؛ هیچ مسئولی در کشور حق ندارد رفتاری غیر انقلابی داشته باشد یا به دشمن و لبخند دشمن اعتماد کند.
نشریه «دریادلان» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار منتشر شد.
نشست صمیمانه اعضای شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان با ریاست دانشگاه، به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج برگزار شد.
کرسی آزاداندیشی با موضوع «چرایی مرگ بر آمریکا» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فرخی سیستانی زابل با حضور دکتر میر برگزار شد.
همایش «بانوان زینبی» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان و با حضور مسئول اسبق معاونت خوهران سازمان بسیج دانشجویی کشور در تالار ملاصدرای این دانشگاه برگزار شد.
از هشتم تا دهم آذر ماه همزمان با ایام رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن(ع) و نیز شهادت امام رضا(ع)، پیکر سه شهید والامقام در زاهدان، دو شهید در خاش، سه شهید در زابل و دو شهید در شهر علی‌اکبر شهرستان هامون تشییع و تدفین خواهد شد.
در پی شهادت زوار اربعین و نیز جان‌باختن تعدادی از هموطنان در حادثه ریلی اخیر در استان سمنان، بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر پیام تسلیت صادر کرد.
همایش «انقلابیون جوان» سیستان و بلوچستان با حضور سردار مارانی، فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور و جمع زیادی از دانشجویان بسیجی سراسر استان در پردیس رسالت دانشگاه فرهنگیان استان برگزار شد.
کیخا تأکید کرد: دشمن شناسی رمز بصیرت شهدای ما بوده یعنی رمز بصیرت در انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم و.... است.
نمایشگاه کتاب، حجاب و جنگ نرم به همت بسیج دانشجویی مجتمع آموزش عالی سراوان در نماز جمعه شهرستان سراوان برپا شد.
شماره دوم نشریه «بوی باران» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان منتشر شد.
پایگاه بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر بعنوان پایگاه برتر کشور در جشنواره مالک اشتر معرفی شد.
کیخا با تاکید بر وظایف کلیدی بسیج دانشجویی در عرصه دانشگاه، تصریح کرد: استکبارستیزی، دفاع از مستضعفان و حفظ اصل نه شرقی و نه غربی در دانشگاه‌ها وظایف کلیدی بسیج دانشجویی است که ما نیز در استان روی آنها تاکید داریم.
در پی درگذشت بانو «مرضیه حدیدچی (دباغ)»، واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه زابل، پیام تسلیت صادر کرد.
کیخا با بیان اینکه پیچ تاریخی که رهبری وعده داد، امروز در حساس‌ترین نقطه است، گفت: امروز همان کسانی که در دل جنگ به دنبال مذاکره بودند و جام زهر را به امام خوراندند و قصد داشتند فضای لیبرالی را در کشور پیاده کنند، وسط میدان هستند.
یاد و خاطره شهید مدافع حرم «محسن خزایی» با سخنرانی حجت الاسلام علوی‌پور در هیئت رهروان شهدای گمنام دانشگاه زابل گرامی داشته شد.
در آستانه اربعین حسینی مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان و جمعی از دانشجویان بسیجی از مواکب استقبال از زائرین پاکستانی بازدید کردند.
به همت بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان، بیش از 120 دانشجوی برادر از دانشگاههای سراسر استان جهت شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی به کشور عراق اعزام شدند.
علیرضا کیخا در سخنرانی خود به تبیین پیام امام در خصوص تشکیل بسیج دانشجویی خواهد پرداخت و معیارهای یک دانشجوی انقلابی را تشریح می‌کند.
احسان‌منش نوشت: مگر غیر از این است که تو همچون آوینی که ناگفته‌های دفاع مقدس را به تصویر می‌کشید، با سلاحِ دوربین و میکروفون در میدان نبرد سوریه حاضر شدی و حقیقت را به دنیا مخابره کردی و طعم شهادت را چشیدی...
رئیس سازمان صداوسیما شهید خزایی را مدافع مظلومان دانست و گفت: محسن خزایی از این استان برخاست و به سوریه مهاجرت کرد؛ او برای دفاع از مردمان مظلوم سوریه، قیام و با تروریسم تکفیری مبارزه کرد و چهره پلید استکبار را نشان داد.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: شهدا کسانی هستند که خودشان به استقبال مرگ می‌روند و امروز جمهوری اسلامی از برکت خون شهدا به یک قدرت تبدیل شده است.
مراسم تشییع پیکر پاک شهید «محسن خزائی»، شهید مدافع حرم صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران با حضور گسترده مردم شهیدپرور زاهدان و نیز رئیس سازمان صداوسیما برگزار شد.
محسن خزایی، خبرنگار اعزامی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در منطقه عملیاتی حلب سوریه عصر دیروز در خط مقدم جبهه نبرد به شهادت رسید.
نشست حلقه سرمربیان صالحین بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با حضور استادیار برگزار شد.
سالاری گفت: دومین جشنواره فرهنگی هنری دانشجویی «ققنوس» با هدف کشف و شکوفایی استعدادهای هنری دانشجویان بسیجی برگزار می‌شود.
مسابقه «رهروان زینبی» به همت مدیریت خواهران بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با محوریت "زن و استکبارستیزی" برگزار می‌شود.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل، فیلم سینمایی «هیهات» اکران می‌شود.
بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان و هیئت مذهبی دانشجویی چهارده معصوم دانشگاه سیستان و بلوچستان، طی نامه ای از تحولات صورت گرفته در خصوص برگزاری مراسمات مذهبی از ریاست دانشگاه سیستان و بلوچستان تقدیر کردند.
محفل شعر عاشورایی با حضور مسئولین، دانشجویان واعضای هیئت علمی دانشگاهها به مناسبت هفته شورای فرهنگ عمومی با همکاری بسیج دانشجویی در دانشگاه پیام نور زابل برگزار شد.
سومین شماره ماهنامه «همت» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زابل منتشر شد.
خانی گفت: واقعا قلبمان درد می‌گیرد وقتی میبینیم آن دانش آموز مرز نشین لاشاری 15 سال است به دلیل عدم تخصیص بودجه با کم ترین امکانات ممکن و در کپر درس میخواند اما آقایان کاخ نشین مدعی 8 هزار میلیارد از صندوق ذخیره فرهنگیان رابه جیب مبارک میریزند.
استفاده از ظرفیت همه دانشگاهها در جهت خدمت‌رسانی به زائرین پاکستانی در ایام اربعین، برگزاری کنگره شهدای دانشجوی استان با محوریت شهید «ابوالفضل جهانزاده» به میزبانی دانشگاه آزاد زاهدان در اواخر آذرماه از نتایج نشست اعضای قرارگاه شهید علم‌الهدی سیستان و بلوچستان بود.
نشست بصیرتی با موضوع «استکباز ستیزی» با سخنرانی حجت الاسلام قاسمی نژاد، مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه دریانوردی چابهار برگزار شد.
شاطرزاده با تأکید بر نقش وزارت خارجه در اقتصاد مقاومتی ابراز داشت: امروز تعهداتی که در برجام داده اند باعث توقف تولید و فعالیت کارخانه ها شده است؛ کار وزارت خارجه در 95 کشور دنیا توسعه روابط اقتصادی است اما در کشور ما فقط به سیاست می پردازند.
اردوی زیارتی فرهنگی قم، جمکران و تهران به همت بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار می‌شود.
کارگاه علمی تخصصی «اقتصاد رو به پیشرفت» با سخنرانی دکتر محسن شاطرزاده، سفیر سابق ایران در برزیل به همت مدیریت علمی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان برگزار شد.
اجتماع استکبارستیزی دانشجویان زاهدانی پیش از راهپیمایی 13 آبان در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.
ویژه نامه «فاتح» به مناسبت روز استکبار ستیزی و به همت بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان منتشر شد.
کیخا با تأکید بر حفظ روحیه انقلابی افزود: امروز باید با همان روحیه انقلابی با مفسدان اقتصادی مبارزه کرده و آرمان خود را با معیشت گره نزنیم؛ این را بدانیم هرکس بخواهد روحیه ضداستکباری را از ما بگیرد، در پازل دشمن است؛ زیرا انقلاب بدون استکبارستیزی، دیگر انقلاب نیست.
حجت الاسلام ابطحی گفت: امروز در یک سو عده ای مانند شهدای مدافع حرم هستند که فرزندانشان بی‌قرار آنها هستند و در سوی دیگر عده ای در صندوق ذخیره فرهنیگان کلید انداختند و هرچه خواستند، برداشتند.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: مدافعان حرم ثابت کردند که انقلاب اسلامی از مرزهای ایران عبور کرده است؛ اکنون شیعه و سنی در کنار هم کشورهای مختلف از اسلام و انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند.
حجت الاسلام بامری دومین وظیفه نسبت به شهدا را پایداری و استقامت در برابر توطئه‌های دشمن دانست و عنوان کرد: اگر به دانشگاه بزرگ کربلا نگاه کنیم درس استقامت اولین درسی است که می گیریم.
یادواره اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه ولایت ایرانشهر در جوار مزار این دو شهید برگزار شد.
کیخا با اشاره به تلاش برخی مسئولان برای تأسیس تشکلهای جدید ابراز کرد: برای یک استاندار زشت است که معاون او راه بیفتد و با نگاه خاص خود در دانشگاهها تشکل یک بار مصرف راه بیندازد اما بدانند ما هر جا احساس کنیم به آرمانهای انقلاب و سخنان رهبری خدشه وارد می‌شود، ورود می‌کنیم.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: مهمترین شاخصه انقلاب استکبار ستیزی است و اگر آن را بگیریم روح انقلاب خفه خواهد شد اما برخی دانشجویان با فاصله گرفتن از این آرمان به سمت جریانات سیاسی رفته و پیاده نظام شدند.
کیخا گفت: دانشجوی بسیجی تحت فرمان امام امت است و تفکرات فرقه ای جایی در تصمیم گیری او ندارد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با رئیس دانشگاه پیام نور زابل دیدار و از مرکز تحقیقاتی این دانشگاه بازدید کرد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: 13 آبان 58 یک مطالبه اساسی و عملی بود که دانشجویان احساس تکلیف خود را عملی کردند و این حرکت آنان منجر شد که امام این مطالبه را انقلاب دوم بنامد.
کیخا با تأکید بر لزوم مطالعه دفاع مقدس ابراز داشت: یک جریان خیلی تمایل ندارد ما جنگ را مطالعه کنیم و بدانیم در دفاع مقدس بر ما چه گذشت؛ غافل از اینکه ما با جنگ تحمیلی، انقلاب خود را به سراسر عالم صادر کردیم.
سردار پارسا با انتقاد از مواضع برخی دولت‌مردان اظهار داشت: برخی آب به آسیاب دشمن می ریزند و سخنان‌شان بوی بدی می دهد و دل را بهم می ریزد؛ می گویند نیروهای مسلح جمع و هزینه ها صرف تکنولوژی شود؛ حال ما از آنها سوال می کنیم که مگر انرژی هسته‌ای تکنولوژی نبود؟ چرا آن را متوقف کردید؟!
کیخا هدف اصلی امام را مبارزه با استکبار دانست و اظهار داشت: هدف بلندمدت امام را برخی برانداختن شاه می‌دانند در حالی که مبارزه با استکبار و تشکیل حکومت اسلامی هدف نهایی ایشان بود.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان به مناسبت فرا رسیدن روز استکبار ستیزی بیانیه صادر کرد.
حجت الاسلام قاسمی نژاد با بیان اینکه استکبارستیزی ثمره خون شهداست، عنوان کرد: امروز از شهدایی سخن می گوییم که سربلند شدند اما نکند شهدا از ما سوال کنند که بعد ما چه کردید و سرمان افتاده باشد!
دومین یادواره شهدای گمنام دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه در جوار مزار این دو لاله پرپر برگزار شد.
رضائیان گفت: از اهداف و مبانی انقلاب اسلامی، دفع خطر استکبار و وابستگی است و بسیجی واقعی کسی است که دفاع از انقلاب را برعهده گیرد؛ همانطور که در سال ۵۸ تسخیر لانه جاسوسی، جهادی بود علیه استکبار.
میرابوالحسنی دولت يازدهم را در مواجهه با غرب به یک کودک شبیه دانست و گفت: اگر بخواهيم دولت يازدهم را با كودكي مقايسه نماييم، اين دولت بسيار آرام‌تر، حرف گوش كن‌تر و باادب‌تر در برابر آمريكا و غرب است.
عمرانی گفت: همایش «استکبار ستیزی» با حضور سردار کریمی قدوسی نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی، در دانشگاه زابل برگزار می‌شود.
چابک گفت: اعتماد دولت به مذاکرات با آمریکا باعث عقب افتادگی اقتصاد داخلی کشور شد و بازار های داخلی با تصور اینکه قرار است با برجام تحولی عظیم در اقتصاد کشور ایجاد شود، عملا راکد ماندند.
یزدی گفت: 13 آبان 58 روزی بود که دانشجویان مسلمان و انقلابی، انقلابی بزرگتر از انقلاب اول بوجود آوردند و تیر خلاص بر جان و قلب نفوذی های استکبار نشاندند.
حیدری با ابراز تأسف از موضع دولت یازدهم در برابر مستکبران عنوان کرد: مواضع دولت تدبیر و امید در طول این سه سال و نیم که از عمر دولت میگذرد، مواضعی از سر ضعف و ذلتمندانه بوده است.
اگر تشکلها در پازل جریانهای سیاسی وارد و برای آنها هزینه شوند، از تکلیف انقلابی خود باز می‌مانند و درجا می‌زنند. ویژگی بارز یک نخبه سیاسی، بصیرت و دشمن‌شناسی است
دوره نخبه‌پروري سياسي شهيد ديالمه به همت بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان به مدت دو روز برگزار شد.
مسئول علمی بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر گفت: در ترم جاری نه نفر از اعضای کانون علمی بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت برای تقویت بنیه علمی دانشجویان، اقدام به برگزاری کلاس‌های حل تمرین در دروس مختلف دانشکده فنی و مهندسی کرده‌اند.
کیخا گفت: زینب کسی است که قتلگاه را از بالای تل نظاره می کند اما با وجود این مصیبت در مجلس ابن زیاد با بصیرت عرفان کامل سخن می‌گوید.
بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی جنوب شرق از دو رزمنده مدافع حرم تقدیر کرد.
کارگاه زنان و خانواده با هدف توانمندسازی جوانان و دانشجویان و پاسخگویی به شبهات با حضور مسئولین خواهر و مسئولین کانونهای زنان بسیج دانشجویی دانشگاههای استان سیستان و بلوچستان در دانشگاه آزاد زاهدان برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در کشور عراق گفت: دانشجویان باید در میدانی مهم یعنی هجوم فرهنگی و ایجاد بدبینی نسبت به اسلام و فروکش کردن بیداری اسلامی که نتیجه تبلیغات اثرگذار دشمن است، اسلام توفنده و در عین حال ملایم و معتدل را تبلیغ کنند.
کیخا گفت: همگان آیت الله حسینی را بعنوان یک عالم مجاهد و مدافع اسلام که پیش از عراق در سوریه نیز حضور داشتند و نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان هستند، می‌شناسند.
آیت الله سیدمجتبی حسینی، نماینده ولی فقیه در کشور عراق در سفر خود به زاهدان با دانشجویان بسیجی دیدار کرد.
دوره بصیرتی «علم والقلم» با محوریت مبانی توحیدشناسی به مدت دو روز در دانشگاه زابل برگزار شد.
دومین یادواره شهدای گمنام دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در جوار مزار این دو لاله پرپر برگزار می‌شود.
کرسی آزاداندیشی با موضوع "هویت اسلامی ایرانی؛ تعامل یا تقابل" به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل برگزار می‌شود.
باید وظایف معلمی را بخوبی بشناسیم و عمل کنیم؛ زیرا پرورش دهنده انسان، زن است اما مقدمه آن، خود شناسی و خودسازی است؛ بعد از اینکه خودمان به تعلیم و تربیت اسلام مصفا شدیم می‌توانیم فرزندان این انقلاب را هم تزکیه دهیم.
حجت الاسلام باهری گفت: زن در آینه جلال و جمال الهی که صفت خالقیت را به او داده است، باید بررسی شود؛ اینکه ارث زن کمتر از مرد است، سوال نابجایی است؛ زیرا مبنای سوال اشتباه است.
همایش "بانوان زینبی" به همت بسیج دانشجویی پردیس رسالت دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان برگزار شد.
زرینی نوشت: شاید اگر مدل قراردادهای جدید با فرانسه در چند سال اخیر منعقد نمی‌شد قابل باور نبود که این فرانسه همان فرانسه ای است که در زمان ناپلئون بناپارت عهدنامه فین کن اشتاینی را شکست که ان هم طمع نوسازی و پیشرفت داشت.
خزائی گفت: کاروان پیاده‌روی اربعین حسینی امسال شامل چهل نفر برادر از فعالین دانشجویی است اما کار ویژه ستاد اربعین دانشجویی سیستان و بلوچستان، خدمت رسانی به زائرین پاکستانی حرم حضرت اباعبدا...(ع) است.
همایش زینبیون به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زابل و با حضور حجت الاسلام کیخا، امام جمعه شهرستان زابل برگزار شد.
اردوی گشت دریایی با حضور جمعی از دانشجویان بسیجی جدیدالورود دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار شد.
رضائیان با انتقاد از وضعیت اقتصادی کشور بیان کرد: در این ایام که باید وضع معیشتی و اشتغال از مهمترین دغدغه‌ها باشد، عده‌ای مسائل اقتصادی را در پستوهای کنسرت پنهان می‌کنند و مردم را به دنبال نخود سیاه می فرستند.
دوره نخبه‌پروري سياسي شهيد ديالمه به همت بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
مراسم عزاداری دهه دوم محرم در حسینیه دفتر مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.
میرشکار خطاب به ابتکار گفت: به جای اظهارنظر در مورد برجام و مسائل سیاسی که تنها سود آن اثبات غیرقابل اعتماد بودن آمریکا برای بعضی‌ها بود، به وزیر امور خارجه بگوئید به مسئله حقابه هامون ورود کند.
عمرانی گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان جوان تأکید بر این داشتند که نباید رشد علمی کاهش یابد اما امروزه می بینیم عده ای در دانشگاها دنبال سیاسی کاری هستند و سعی در ایجاد تشکل های یک بار مصرف دارند.
گروه جهادی «عماد» با حضور و همت 30 نفر از دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان در قالب اردوی 5 روزه، مراحل تخریب و ساخت خانه‌ای را در حاشیه شهر زاهدان به پایان رساند.
پروژه اقتصاد مقاومتی پرورش مرغ گوشتی گروه جهادی شهید احمدی‌روشن بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل در حال عرضه محصول به بازار است.
اردوی جهادی بسیج دانشجویی پردیس شهید مطهری دانشگاه فرهنگیان استان در سوران از توابع شهرستان سراوان به کار خود پایان داد.
پنجمین اردوی جهادی گروه «شهید مولوی مصطفی جنگی زهی» بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور راسک در مدرسه شهید بهشتی دهستان جکیگور برگزار شد.
با حصول دو نتیجه اساسی از توافق با fatf یعنی تضعیف توان دفاعی کشور و ضربه خوردن زیرساخت و شریان مقاومت، سوال اساسی از دولت تدبیر این است که هدف از مجری شدن بر سیاست های شرورترین دشمنان اسلام چیست؟!
مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) با حضور دانشجویان خواهر دانشگاه‌های مذاهب اسلامی و علوم پزشکی زاهدان در خوابگاه دخترانه امام رضا(ع) برگزار شد.
اردوی تشکیلاتی برگزیدگان و خادمان دوره طرح ولایت استانی سیستان و بلوچستان در مشهد مقدس برگزار شد.
قنبری در تبیین راهبرد جدید نفوذ، توهم دانستن نفوذ را راهبرد جدید نفوذ خواند و افزود: توهم اصلی، توهم دانستن نفوذ است.
مهدی چابک: ای جوان عاشورایی و حسینی و ای سیه پوش حسین(ع) میخواهی حسینی شوی و در لشکر یزید نباشی؟ مهدی (عج) را دریاب، امام زمانت و شمر زمانت را بشناس.
مجلس عزای سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدا... الحسین(ع) و یاران باوفایش به همت هیئت چهارده معصوم در مسجد حضرت قائم(عج) دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.
​نشست مشترک بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و رئیس دانشگاه برگزار شد.
حجت الاسلام قلندری گفت: جایگاه بسیج در دانشگاه فراتر از سایر تشکلهاست و قدرت آن کمتر از نهاد نیست؛ شان شما بسیار بالاست؛ لذا اخلاق را سرلوحه قرار دهید.
کیخا با اشاره به اینکه امروز عده‌ای برجام را یک پیروزی بزرگ می‌دانند، گفت: امروز چرا برخی معتقدند که برجام سایه جنگ را از کشور دور کرده است؟! در حالی که اگر شهدای مدافع حرم نبودند، اکنون در مرزهای خود با جریانات تکفیری درگیر بودیم.
شست فصلی مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاههای سیستان و بلوچستان در دانشکده دندانپزشکی زاهدان برگزار شد.
کیخا با اشاره به شرایط استان گفت: هندوستانی که نمی‌تواند صد میلیون فقیر خود را سیر کند، چرا امروز با تصمیم مقامات دولتی استان باید منطقه آزاد چابهار را مدیریت کند؟! مگر کشور ما مدیر اقتصادی ندارد؟!
ملایی گفت: برخی جریانات می‌خواهند به سبب اینکه دانشجو هم قشر علمی جامعه است و هم شور و اشتیاق فراوان دارد، تاثیر خود را بر دانشگاه بگذارند؛ عده‌ای هم چراغ خاموش در حال حرکت هستند.
کیخا با هشدار نسبت به تحریف امام در دانشگاهها افزود: در سال های گذشته جریان ضدانقلاب با نام خط امام جلو نمی‌آمد اما اکنون اینگونه است که با نام امام، راه و خط امام را می‌زنند.
پایگاه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور نیکشهر با حضور مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان افتتاح شد.
رئیسی گفت: در سالهای بعد از انقلاب بیشترین بار خدمت را بسیجیان مخلص بر عهده داشته اند و همواره در انجام کارهای جهادی سرامد بوده‌اند.
کارگاه علمی توانمندسازی فعالین بسیج دانشجویی با حضور اساتید معاونت علمی سازمان، دکتر اسماعیلی و مهندس حسن‌زاده برگزار شد.
کیخا گفت: دولتی‌ها در پی تشکیل انجمنی هستند که در کشور، نه نظام و نه امام را قبول دارد و از این طریق می‌خواهند در آستانه انتخابات به دانشجویان خط بدهند.
کیخا گفت: دولتی‌ها در پی تشکیل انجمنی هستند که در کشور، نه نظام و نه امام را قبول دارد و از این طریق می‌خواهند در آستانه انتخابات به دانشجویان خط بدهند.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با فرمانده سپاه چابهار دیدار کرد.
کیخا گفت: ما معتقدیم عده‌ای که ادعای خط امامی بودن دارند، در راه امام حرکت نمی‌کنند؛ امامی که فرمود آمریکا تروریست بالذات است و هیچگاه از مرگ بر آمریکا خسته نشد، چگونه ممکن است ملت را از مرگ بر آمریکا منع کرده باشد.
بهزادمهر گفت: بصیرتی که رهبری از آن نام می‌برد در میدان‌های سخت، خود را نشان می‌دهد؛ بسیج دانشجویی نیز در همین راستا باید جامعه را به لحاظ فرهنگی و اعتقادی تقویت کند.
کوهستانی تأکید کرد: در سالهای بعد از انقلاب، بسیج و سپاه به گونه ای عمل کرده اند که شیعه و سنی را در کنار هم قرار داده اند و در پی حل مشکلات و معضلات مردم هستند.
کیخا گفت: نگاه به آرمانهای انقلاب لازمه کار انقلابی است و ادعای خط امامی بودن بدون آرمانخواهی ممکن نیست؛ در همین راستا اندیشکده اینترپرایز می‌گوید باید انتخابات 96 پایان انقلابی‌گری مردم ایران باشد.
آیین تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار با حضور مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان برگزار شد.
اولین سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان زابل 16 مهرماه برگزار می شود.
باید به این جریان پیشنهاد کرد همچنان که در بسیاری از نقاط حساس جهان اسلام و ایستادگی در برابر مستکبرین موضعی نداشتید و بجای آن در برابر کوچکترین اتفاق در اروپا و آمریکا شدیدا متاثر می شدید ؛ همچنان "آل سکوت" بمانید و مواضع طنزگونه اتخاذ نکنید.
خواجه‌درگی گفت: در هفته های اخیر می بینیم بعضی از رسانه ها در فضای استان سیستان و بلوچستان که مشخص است سرسپرده آل سعود هستند، هیچ گونه واکنشی نسبت به پیام مقام معظم رهبری نشان نمی دهند و کلا این پیام را بایکوت می کنند.
گودرزی گفت: در برجام دولت نباید خوش بینانه وارد عرصه می شد ولی الان متوجه شده اند، آقای روحانی می گوید به آمریکا اعتماد نداریم.
نخستین سخنرانی نمایندگان تشکل‌های دانشجویی سیستان و بلوچستان در تریبون نماز جمعه زاهدان برگزار شد.
کیخا گفت: اخلاق و معرفت خود را ارتقا دهید، روحیه مطالبه گری خود را بالا ببرید و مشکلات مردم را به گوش مسئولین برسانید؛ سیستان نیاز به دانشجویی دارد که وضعیت مردم را داد بزند.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان از اردوهای جهادی شهرستان سراوان بازدید کرد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان از اردوهای جهادی شهرستان زابل بازدید کرد.
شهریاری گفت: گروه جهادی شهید احمدی روشن اقدام به ساخت و آماده سازی یک واحد پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت 500 عدد و یک واحد پرورش بلدرچین با ظرفیت 400 عدد و همچنین تهیه و اهدای یک دستگاه جوجه کشی و ساخت یک عدد سرویس بهداشتی کرد.
گروه جهادی "شهید احمدی روشن" دانشگاه پیام نور زابل در روستای حاج حسین دهمرده از توابع دهستان خمک شهرستان زهک کار خود را آغاز کرد.
سالاری گفت: از 29 مردادماه شاهد سخنرانی تشکل های دانشجویی قبل از خطبه های نماز جمعه با محوریت مطالبه گری، عدالتخواهی، استکبار ستیزی و سایر آرمان های برجسته انقلاب اسلامی خواهیم بود.
حجاب کامل "خانم سکینه خدابنده لو" موجب افتخار و مباهات تمامی ایرانیان بوده که با پرچمداری از پوشش فاطمی, یکی از زیباترین جلوه های فرهنگِ دینی ما را به نمایش گذاشته است.
شرکت در اردوهای جهادی که حاصل مجاهدت دانشجویان بسیجی در زمینه های مختلف علمی، عمرانی، فرهنگی، پژوهشی، دامپروری، کشاورزی وخدمت رسانی است می تواند فتح بابی باشد برای اشراف بر ظرفیت ها و مشکلات منطقه.
خانی گفت: بسیجیان این دانشگاه با توجه به اولویت کادرسازی، مشغول گذراندن دوره های طرح ولایت کشوری، طرح شهید چمران، طرح اسلام ناب، دوره شهید دیالمه، خط امام مسئولین و طرح ولایت استانی هستند تا پس از اتمام دوره ها در کانون های مختلف بسیج دانشجویی سازماندهی شوند.
در تازه ترین ابتکار در اردوهای جهادی، بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان در حرکتی جالب و خلاقانه با شناسایی خانواده های محروم در شهر زاهدان اقدام به برگزاری اردوی جهادی در قلب شهر زاهدان نمود.
اولین گروه جهادی شهرستان سراوان متشکل از دانشجویان بومی این شهرستان به نام گروه جهادی "شهید جابر دهواری" یکی از شهدای راه وحدت، تشکیل شد.
اردوی جهادی دانشگاه پیام نور زاهدان در تابستان 95 آغاز شد.
طی مراسمی، اردوهای جهادی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در قالب کاروان امام رضا(ع) با رمز لبیک یا رسول الله، فعالیت خود را در تابستان 95 آغاز کردند.
در بیانیه تشکل های دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی سیستان و بلوچستان آمده است: عملکرد ما تنها محدود به خود ما نیست مربوط به جریان فرزندان روح الله است که از ایران اسلامی آغاز و تا دل آفریقا هر روز در حال گسترش اند و در طی مسیر صدور انقلابمان مسئولیت ما مسئولیتی تاریخی است.
سرگزی طی یادداشتی نوشت: دیپلماسی امام معیار عملکرد در انقلاب اسلامی است نه اینکه پس از قبول توافقی با محتوای "تقریبا هیچ" همچنان بر مواضع غلط خود بمانند و جهت جلوگیری از ناراحتی کدخدا از هیچ جریان انقلابی در دنیا حمایت نکرده و موضع انفعال را برگزینند.
راه حل مشکلات سیستان عمل،تلاش و کوشش جهادی و مخلصانه است که متاسفانه در منطقه سیستان کمتر وجود دارد و علاوه برآن نظارت هم ضعیف است.
حبیب الله نوا نوشت: تیمی که با روی کار آمدن آقای روحانی و به خاطر ضعف اقتصادی دولت دهم به روی کار آمد و در اکثر اوقات دولت دهم را به خاطر مشکلات عدیده در اقتصاد تخطئه می کرد. اما خود نه تنها در این زمینه موفقیتی در خور را حاصل نکرد بلکه مشکلات جدیدی را برای اقتصاد بیمار ایران ایجاد کرد.
​کیخا گفت: اگر در زمینه کادرسازی در گذشته بخوبی عمل می کردیم اکنون دغدغه رییس جمهور، وزیر و استاندار را نداشتیم.
اردوی جهادی یک روزه با محوریت بهداشت و درمان در راستای محرومیت زدایی بصورت ویزیت رایگان در منطقه جنگلک شهرستان چابهار به همت دانشجویان بسیجی دانشگاه علمی و کاربردی منطقه آزاد برگزار شد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان بهمراه تعدادی از دانشجویان جهادگر استان جهت برگزاری اردوی جهادی از روستای پدگی بازدید کرد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان و جمعی از فعالان دانشجویی در طرح یاوران ولایت دانش‌آموزی حضور یافتند و در خصوص جنگ نرم مباحثی را ارائه کردند.
کیخا گفت: دانشجویان حاضر در طرح ولایت کشوری با دانشهای محتوایی و معرفتی که در طرح ولایت کشوری می آموزند، نقش تبلیغاتی، تشکیلاتی و تبیین دارند.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان بهمراه فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی از پروژه بین المللی منارید بازدید کرد.
سیدعرفان میرانی نوشت: شاید امروز تفکری که می گوید سیستان را سنگ فرش کنید تا ریزگرد نداشته باشیم را تمسخر کنیم، اما خود نیز می دانیم که حتی در حد این تفکر ساده نیز به این منطقه و مردمش فکر نکرده ایم.
حجت اله ولایتی نوشت: اظهارات نسنجیده اطرافیان و مشاوران رئیس جمهور همچون یونسی و مولاوردی ضربات سنگینی به امنیت ملی وارد می کند.
کیخا گفت: کارگاه اقتصاد مقاومتی که در پنج مرحله با حضور مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاهها و مسئولین اردوهای جهادی دانشجویی استان برگزار شد، هم به لحاظ نظری و هم از نظر عملی در این عرصه منحصر به فرد بود.
دکترای پژوهشی کسب و کار گفت: اگر ظرفیت خوبی که بسیج دانشجویی در اردوهای جهادی دارد بخوبی مورد بهره برداری قرار گیرد، قطعا تحول خوبی را در حوزه اقدام و عمل در کشور شاهد خواهیم بود.
کارگاه دوروزه اقتصاد مقاومتی با حضور مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاهها و مسئولین اردوهای جهادی دانشجویی سیستان و بلوچستان در دو بخش نظری و عملی در زاهدان برگزار شد.
میرانی گفت: با بررسی های بعمل آمده، گروه جهادی سرداران شهید خدری بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زاهدان در تابستان امسال در روستای جلال‌آباد برگزار خواهد شد.
به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب مدیریت خواهران بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان بیانیه صادر کرد.
هنرکار گفت: در کارگاه اقتصاد مقاومتی، نمونه‌های کاربردی اقدامات انجام شده در حوزه اقتصاد مقاومتی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد؛ همچنین تجربیات گروه‌های جهادی استانهای تهران و خراسان رضوی به گروه‌های جهادی سیستان و بلوچستان منتقل می‌شود.
پودینه گفت: جشنواره علمی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در دو محور فعالیتهای تشکیلاتی و فردی کار خود را آغاز کرد.
کیخا تأکید بر اینکه راهیان نور دلیل مهم ماندگاری بسیج دانشجویی است، تصریح کرد: راهیان نور امانتی است که از چندین نسل گذشته به ما رسیده و در سالهای اخیر به همگان ثابت شده است که عَلَم راهیان نور را هیچ مجموعه ای جز بسیج دانشجویی نمی تواند بلند کند.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زاهدان، ایستگاه صلواتی در روز عید فطر مقابل درب دوم این دانشگاه و در محل عبور نمازگزاران عید فطر برپا شد.
خزایی گفت: دومین جلسه نقد و بررسی راهیان نور 94 بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با حضور مسئولین اجرایی این اردو برگزار شد.
خانی نوشت: زانو زدن و بوسیدن دستان مبارک این ماه پر نور، خوابی در بیداری را برای بنده رقم زد و زمزمه کنان با این بیت که "چند لحظه با دستمال سفید مهربانی ات / غبار غم های دلم را پاک کن" چشمانم را به چهره نورانی ایشان منور ساختم.
احسان‌منش گفت: دوره خط امام استانی سیستان و بلوچستان، شهریورماه امسال با حضور 220 دانشجوی خواهر و برادر از سراسر استان بصورت تفکیکی در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
تشبیه زیبای حکیم فرزانه انقلاب به دوران جنگ احزاب ما را بیشتر به این موضوع نزدیک می کند که دشمن دشمن است و در بدعهدی و پاره کردن قراردادها و معملات خود گستاخ و بی پروا.
حضور علی اوسط هاشمی از همان ابتدای ورود به استان با حاشیه هایی همراه بوده است که از آن جمله می توان به دریافت لقب بدقول‌ترین مدیر دولتی از طرف رسانه ملی،رد دعوت جمعی از مردم برای حضور در میان آنها و پاسخگویی به سوالاتشان در خصوص مسائل امنیتی و عدم شرکت در مراسم تشییع برخی از شهدا اشاره نمود.
کیخا گفت: نامه انقلابی سردار سلیمانی، کم‌کاری دستگاه دیپلماسی و موضع منفعلانه وزارت خارجه را عیان می کند؛ نمی توان اتفاقاتی را که منجر به بتون ریختن در راکتور اراک آن هم در روز شهادت احمدی روشن شد، تصادفی فرض کرد.
عباس اویسی، ریاست دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان در حالی که فیش حقوق خود را به بسیجیان این دانشگاه نشان داد گفت: افتخار می کنم که در جهت شفافیت سازی و پاسخگو بودن فیش حقوقی خودم را منتشر کنم.
به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس، ویژه نامه «بوی باران» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان منتشر شد.
به مناسبت روز جهانی قدس و به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل ویژه نامه الکترونیکی فراسو منتشر شد.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس بیانیه صادر کرد.
در بارانی که باید هم اسلامی باشد هم خط امامی هیچ نکته ای دال بر پیروی از خط امام و اسلام دیده نمی شود که هیچ سعی شده با عقده گشایی چهره هایی که سال ها از مکتب امام سیلی خورده اند بر آرمان امام و خط او چنگ بیاندازند.
نشریه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی «بوی باران» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان منتشر شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زاهدان در پیامی درگذشت جمعی از سربازان غیور و پاک‌ضمیر ارتش را در حادثه جاده ای اخیر تسلیت گفت.
کیخا با اشاره به اینکه طرف مقابل از انقلابی بودن ما هراس دارد، اظهار داشت: امروز انقلابی بودن در سخن گفتن از نام امام و خط امام خلاصه نمی شود بلکه باید در این راه قدم برداشت و به عرصه عمل رسید.
فقیری گفت: علفهای هرز در جایی خود را نشان می دهند که محصول اصلی ضعیف باشد؛ در دانشگاه نیز اگر دانشجویان انقلابی فضا را به دست بگیرند دیگران فرصت جولان نخواهند داشت.
ضیافت افطاری اعضای شورای بسیج دانشجویی دانشگاههای زاهدان و زابل با حضور فرمانده و معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان برگزار شد.
سرگزی نوشت: آیت الله جنتی در سیاست انقلابی خود همچون افرادی مدام رنگ عوض نکرده است که برای جریان فتنه یک روز عالیجناب سرخپوش شود، روز دیگر دیکتاتور، زمانی عامل مشکلات اقتصادی و سیاسی و یک روز عامل تحقق حقوق مدنی و آزادی های سیاسی در انتخابات!!!
کیخا گفت: نشریه هتاک به ارزش های انقلاب و حامی سران فتنه با انتشار مصاحبه با ابراهیم یزدی، حمله به شورای نگهبان و درج تصویر سران فتنه 88 و البته مجرمان سیاسی امنیتی کشور دقیقا بر مدار دو قطبی سازی در محیط دانشگاه حرکت می کند.
جریان های نزدیک به فتنه در استان سیستان و بلوچستان در سال پایان عمر دولت یازدهم عزم خود را برای دو قطبی سازی در فضای دانشگاه های سیستان و بلوچستان جزم کرده اند تا از این طریق بتوانند ضمن فشار به مسئولان ارشد دانشگاه اهداف جناحی خود را به پیش ببرند.
سجاد حیدری نوشت: مهم ترین فرج و گشایشی که از سخن حکیمانه رئیس جمهور برداشت می شود،''عبور مردم از وی'' و ''چهارساله'' بودن دولت اوست؛ چرا که آزموده را آزمودن مجدد خطاست.
خانی گفت: دانشجویان دانشگاه ولایت به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه با تکیه بر شعار سال، برنامه های مدونی را جهت بهره برداری از ظرفیت های داخلی شهرستان ایرانشهر برای ایجاد اشتغال و پیشرفت اقتصادی در حیطه اقتصاد مقاومتی آغاز کرده اند.
میرچراغخانی گفت: مکانی که برای فعالیتهای عمرانی و فرهنگی دانشجویان جهادگر در تابستان 95 در نظر گرفته شده، روستای ملاعلی از توابع شهرستان هیرمند است.
آیین تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زاهدان برگزار شد.
سردار نقدی، مسئول بسیج مستضغفین با حضور در خوابگاه دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان به سوالات دانشجویان پاسخ داد.
معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج دانشجویی گفت: در بسیج دانشجویی، روحیه جهادی و انقلابی امور را پیش می برد نه نگاه لوجستیکی. در واقع آنچه راه را باز می کند و از انقلاب دفاع می کند همین صبر انقلابی شما است.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: دانشگاه جای علم است. آن جا، جای هنر است. آن جا، جای تهذیب است. آن جا، جای اخلاق است. نه آن جا، جای رقص است. نه آن جا، جای پایکوبی است. نه آن جا، جای رفتار ابتذال است.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان در آستانه رحلت جانگداز امام خمینی(ره) بیانیه صادر کرد.
سرگزی با تأکید بر لزوم نقد مطالبه گرانه دولت گفت: هر دولتی که مورد مطالبه و سوال قرار نگيرد٬ به انحراف و استبداد کشيده خواهد شد٬ ضمنا امن نگه داشتن فضای کشور با ایجاد فضای امنيتی تفاوت دارد و نباید با دلایل واهی از انجام چنين مطالباتی جلوگيری کرد.
کارشناس مسائل سیاسی گفت: کسانی که می گویند سرداران دیپلماسی ما خرمشهرها را فتح می کنند، بدانند که رهبر انقلاب فرمودند:خرمشهر ها در پیش است آن هم جهاد کبیر یعنی اجازه نفوذ اقتصادی و سیاسی و فرهنگی به دشمن ندهیم.
مراسم سالروز فتح خرمشهر و تقدیر از اعضای شورا و فعالین بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل برگزار شد.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در بیانیه ای قویاً اعتراض خود را نسبت به لغو تجمع مطالبه‌ گرایانه اعلام و تاکید کرد تا آخر بر موضع حقه خود پافشاری می نماید.
بسیج دانشجویی دانشگاه های زابل، سیستان و بلوچستان، ولایت ایرانشهر و آزاد زاهدان، جهت پیوستن به پویش ملی نجات اقتصاد ایران بیانیه صادر کردند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: انتشار عنوان بسیج یک اقتدار است باید نیروهای همگرا را با بسیج پیوند داد هیئتها و دفاتر نهاد دانشگاهها در این مسیر کمک یار خوبی برای بسیج هستند.
کیخا گفت: امروز روحیه انقلابی جامعه مورد هدف قرار گرفته و در حال محک خوردن هستیم؛ لذا نقطه مقابل اینها تلاش انقلابی و پر کردن و ترمیم شکافها بدون رفتار احساسی و جناحی است که وظیفه ماست و تا حدودی موفق بوده ایم.
جمعی از کارکنان و اعضای شورای بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.
جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در راستای جهت دهی فعالیتهای اقتصاد مقاومتی برگزار شد.
​ویژه نامه طنز «سراج» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان منتشر شد.
کرسی آزاد اندیشی با موضوع «ازآمریکا چه گرفتیم!؟به آمریکا چه دادیم!؟» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل برگزار شد.
مسابقات ورزشی جام خلیج فارس و پاسداشت مقام استاد به همت بسیج دانشجویی دانشکده فنی شهید باهنر زاهدان در حال برگزاری است.
نشست مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با اعضای شورای بسیج دانشجویی دانشگاههای شهرستان زابل برگزار شد.
ثمره حسینی گفت: بسیج دانشجویی می تواند در اقتصاد مقاومتی محور قرار گیرد و برای مردم اثرگذار باشد همچنین ما در فضاسازی و محتوای برنامه های فرهنگی خود روی بسیج دانشجویی حساب باز می کنیم.
کیخا گفت: سیستم مدیریت در سپاه و بسیج، مدل حکومت بر قلب است و اگر روحیه مردمی و محبت سپاه نباشد کار اثرگذار نخواهد بود.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با اعضای شورای بسیج دانشجویی دانشگاههای ملی و آزاد زابل دیدار کرد.
مراسم اختتامیه راهیان نور با روایتگری حاج حسن باخرد و مداحی مداح اهل بیت برگزار در سالن امفی تئاتر برگزار شد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: نگاه پدرانه و دلسوزانه به بسیج باید در فضای دانشگاه نهادینه و نگاه حمایتی بویژه در فضای اقتصاد مقاومتی بهتر شود.
مجوزی گفت: بسیج در سیستان باید به همه امور فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی از جمله عمران و آب وارد شود و دانشگاه را به فلسفه وجودی خود نزدیک کند.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل جلسه هفتگی هیئت شهدای گمنام با حضور امام جمعه زابل در مسجد پردیس دانشگاه برگزار شد.
کیخا با تأکید بر اصل وحدت گفت: دانشجوی بسیجی باید بعنوان یک اصل و مبنا در اخلاق خود، مهربانی را تمرین کنند. چرا که جذب افراد بدون اخلاق خوب امکان پذیر نیست.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان خاش در محکومیت حادثه تروریستی شب گذشته در این شهرستان که منجر به شهادت سه نفر از پرسنل نیروی انتظامی گردید، بیانیه‌ای صادر کرد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: اگر دانشگاه اسلامی شود جامعه هم اسلامی شود در این راه، منظم شدن و برنامه داشتن و اخلاق خاص تشکیلاتی سبب موفقیت ما خواهد شد.
کرسی آزاد اندیشی با موضوع «از آمریکا چه گرفتیم؟ به آمریکا چه دادیم؟» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل برگزار می شود.
سجاد حیدری نوشت: مسئولیت پسابرجام و "انتظارت برجامی" بر عهده دولت راستگویان است؛ همان کسانی که با هنر دیپلماسی هوشمندانه خود یعنی وعده به جای تعهد و با علم به "اشداء علی الکفار و رحماء بینهم" با دشمنان خود مهربان و با دوستان خود خشمگین هستند.
همایش پاکسازی وصعود به قله تفتان به همت بسیج دانشجویی دانشکده صنعت ومعدن خاش به مدت دو روز برگزار شد.
کیخا گفت: این اتفاق و نظیر آن با هدف بی غیرت کردن و بی حس کردن ما نسبت به منافع و عزت کشور رقم می خورد؛ متأسفانه معاون رئیس جمهور ضمن محکومیت آمریکا، دولت قبل را زیر سوال می برد. باید از آقایان پرسید این حماقت تا کجا ادامه دارد؟!
سردار قاسمی گفت: نفوذی ها در حال حاظر در لباس خودی در تمامی ارگان ها مشغول فعالیت و برنامه ریزی هستند و بنا دارند با صحت و عافیت این کشور به آقای اوباما یا نماینده هایشان تحویل دهند.
حداد عادل گفت: چطور هر روز سرمان گرم فضای مجازی یا خواندن مجلات و کتب مختلف است، اما یک بار از آغاز تا پایان، نهج البلاغه را نخوانده‌ایم و از درک عظمت روح امام علی(ع) بی بهره مانده ایم.
علوی گفت: مگر می شود من خودم را زینبی بنامم اما از هستی خود برای دفاع از هستی حسين نگذرم؟! از اینکه این حریم با خون عزیزانمان در امنيت کامل است، به خود افتخار می کنيم.
آیت الله سلیمانی گفت: ما هم مذاکره و هم اقتصاد مقاومتی را می خواهیم؛ زیرا مذاکره و تکیه به داده ها کافی نیست. بیش از سی سال است که منفورترین حکومت در دنیا آمریکاست که حتی در افغانستان باید شبانه رفت و آمد کند.
پالاش گفت: یادواره ها باید به تغییر در زندگی انسان منتهی شوند و در اخلاق و حس مسئولیت ما اثر گذار باشند.
نشست مسئولین و جانشینان خواهر دفاتر، حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج دانشجویی با مسئول و معاونین ناحیه بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان برگزار شد.
مراسم سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه آزاد زاهدان و تجلیل از خانواده شهید مدافع حرم «علی یزدانی» برگزار شد.
کارگاه دشمن شناسی «شهید دیالمه» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل از پنجم اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.
بیست و پنجمین شماره نشریه سیاسی اجتماعی فرهنگی فراسو به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل منتشر شد.
به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت علی(ع) و روز پدر، دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور واحد خاش با برپایی ایستگاه صلواتی با شربت و شیرینی از دانشجویان و مسئولین دانشگاه پذیرایی کردند و روز پدر را به همه پدران تبریک گفتند.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: در چند سال اخیر، عملی در راستای اقتصاد مقاومتی صورت نگرفت و رهبری امسال بر اقدام و عمل تأکید کردند. هرجا کار جهادی انجام شد، برکت حاصل شده است؛ پس در عرصه اقتصاد مقاومتی باید جهادی عمل کرد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: ما نگران روزی هستیم که با وجود مسئولین ولایتمدار در دانشگاه، از عرصه فعالیت فرهنگی عقب بمانیم؛ اما برخی روسای دانشگاهها نیز برای کار فرهنگی بهانه تراشی می کنند.
بهادر گفت: ما مدیون و وامدار بسیج و دانشجویان بسیجی هستیم که همانند رزمندگان جنگ تحمیلی برحسب وظیفه و تکلیف کار می کنند.
حجت الاسلام افضلی‌تبار گفت: بسیج در دانشگاه ما بخوبی فعال است و برکات فراوانی دارد که در راهیان نور یک چشمه از همکاری و همت بسیج دانشجویی عیان شد.
کیخا با تأکید بر ورود جدی بسیج دانشجویی به عرصه اقتصاد مقاومتی گفت: شناسایی عرصه های اشتغالزایی و اقتصاد مقاومتی یکی از ارکان پویایی است که باید با مطالعات دقیق و اقدامات منطقی انجام پذیرد.
کیخا در پی قرار دادن نامه توهین آمیز فتنه گر حصر شده در بُرد دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: عده‌ای که به ما برچسب افراطی می زنند، چگونه نامه توهین آمیز یک فتنه گر حصر شده را در بُرد دانشگاه قرار داده و ادعای پیروی از خط امام می کنند؟! اینان انجمن کدام اسلام هستند؟! اسلام آمریکایی یا اسلام ناب؟!
رضایی در آیین تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر گفت: مسئولیت دانشجویان بسیجی دانشگاه ولایت در مناصب مختلف، نشان از توانایی و استعداد آنان دارد.
حجت الاسلام بامری گفت: بسیج دانشجویی که تشکلی ارزشی است، نقشی کلیدی در راستای ارتقای دانشگاه دارد.
در آیین تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرنشهر از زحمات فرشاد درخشنده تقدیر بعمل آمد و محمدصادق خانی بعنوان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت معرفی شد.
ناظری گفت: مراسم سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه آزاد زاهدان و تجلیل از خانواده شهید مدافع حرم «علی یزدانی» ساعت 19:30 دوشنبه 30 فروردین برگزار می شود.
پیکر پاک و مطهر دو شهید مدافع حرم حضرت زینب(س) ساعاتی پیش، از مقابل مسجد جامع زاهدان تشییع و در گلزار شهدا به خاک سپرده شدند.
پیکر مطهر شهیدان مدافع حرم «عقیل شیبک» و «حسینعلی کیانی» از زابل و زاهدان وارد سیستان و بلوچستان شد اما خبر شهادت آنان تا رسیدن پیکرشان به زاهدان در بایکوت رسانه ای عجیبی قرار گرفته است.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: اگر ما انقلابی نباشیم، امام و انقلاب توسط این افراد تحریف خواهند شد؛ تاریخ نیز نشان داده که تحریف کار سختی نیست.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه باید دست و پای دانشجویان جهادگر را بوسید، گفت: ما شرمنده اعضای گروه جهادی «سرداران شهید خدری» هستیم که در 25 روز اخیر، خانه و خانواده خود را ندیده اند.
خدادادی گفت: وقتی می توان با دست خالی اما با کیفیت کار کرد، چرا برخی مسئولان کوتاهی می کنند؟! چرا آقایان به پیمانکاری گروه های جهادی اعتماد نمی کنند؟! آیا محرومان در ایام غیر تعطیل که دانشجویان جهادی مشغول درس هستند، نباید زندگی کنند؟!
مدرسه دوکلاسه «شهید بختیاری» روستای علی آباد منطقه چاه رحمان واقع در شهرستان نصرت آباد با حضور جمعی از مسئولان افتتاح شد.
کیخا گفت: کاسبان تحریم ها تنها رابطه با آمریکا را هدف قرار دادند و تمام مشکلات را به تحریم ها گره زدند لذا نتیجه این شد که حتی پاکستان نیز به علت تحریم، از انتقال گاز جلوگیری کرد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان ضمن ابراز تأسف از این اتفاق، گفت: گروه های جهادی بسیج دانشجویی آمادگی دارند یا در همین روستا مدرسه ای با نام این معلم فداکار بسازند یا اینکه اولین مدرسه احداثی برای سال تحصیلی آینده را به نام این شهید مزین کنند.
سردار معروفی گفت: سپاه یک ارگان نظامی نیست بلکه به هر عرصه‌ای اعم از سخت، نیمه سخت و نرم که نیازمند نقش آفرینی باشد، وارد می‌شود.
کیخا گفت: اکنون که جریانات مقابل در دانشگاه ها برنامه دارند، باید در مسئله فرهنگ تلاش بیشتری صورت گیرد.
به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن طی مراسمی با حضور فرمانده سپاه سلمان استان از خانواده‌های پاسداران ناحیه بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان تقدیر بعمل آمد.
میرانی گفت: دانشجویان جهادگر شیعه و سنی، با خدمت به مردم اهل سنت و بلوچ روستای علی آباد چاه رحمان نشان دادند که تمام اقوام و مذاهب ساکن در استان در کنار هم هستند و زیر بیرق ولایت در راستای عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب تلاش می‌کنند.
در روزهایی که بسیاری از افراد از فرصت تعطیلات نوروزی برای گذراندن اوقاتی خوش در کنار خانواده و اقوام یا مسافرت استفاده می‌کنند، 200 دانشجوی سیستانی و بلوچستانی در پی پاک کردن غبار محرومیت از چهره استان خود هستند.
کیخا با تأکید بر اهمیت روی کارآمدن مجلسی انقلابی گفت: مجلس دهم باید مجلسی انقلابی باشد و در برابر مواضع غیر انقلابی دولت واکنش نشان دهد باید مجلسی باشد که از وزیر امور خارجه در خصوص مواضع دوگانه در برابر عربستان سؤال کند.
براتی گفت: وجه تمایز بسیج با دیگر نهادهای علمی این است که بسیج به سراغ جاهای حساس و مهمی می رود که دیگران حاضر نیستند؛ آنها در بهترین حالت، به دنبال کارهای روتین و معمولی می رود. در واقع بسیج دانشجویی حاضر است برای کار خود هزینه دهد اما دیگر اینگونه نیستند.
جشنواره فعالیت‌های برتر علمی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل، کاندیداهای نمایندگی مجلس در سیستان به سؤالات دانشجویان پاسخ می‌دهند در حالی که خانم ­ها سیده نرجس حسینی طباطبایی و حلیمه عالی و آقایان علی جهانتیغ و هادی میرشکار از حضور در دانشگاه خودداری کردند.
تشکلهای دانشجویی دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان نسبت به توهین استاندار به ولایت فقیه واکنش نشان داده و بیانیه صادر کردند.
کیخا با تأکید بر بیدارگری مسلمانان در تمام مدل های استعماری گفت: در تمام مدلها مسلمانان بویژه علمای شیعه و سنی جلودار بیداری بوده‌اند که از آن جمله می توان به عمر مختار و سید جمال الدین اسدآبادی اشاره کرد.
سردار قاسمی خطاب به استاندار سیستان و بلوچستان که اخیرا مواضع ضد رهبری او منتشر شده است، گفت: ما با افرادی مثل استاندار دعوای اصولی داریم، چنین افرادی که هجمه علیه رهبری را آغاز کرده‌اند می‌ترسند که جریان آنها رأی نیاورد.
اختتامیه کنگره شهدای دانشجوی سیستان و بلوچستان با حضور جمعی از خانواده‌های شهدا و مسؤولان در جوار مزار شهدای گمنام دانشگاه دریانوردی چابهار برگزار شد.
نشست سرمربیان و مربیان صالحین بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با حضور معاون تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانشجویی در دانشگاه پیام نور زاهدان برگزار شد.
کیخا با تأکید بر اینکه کار تربیتی باید حول محور طلاب صورت گیرد، ابراز داشت: حضور طلاب در راهیان نور عنوان یک واحد درسی و تبلیغی تلقی شود چرا که هیچ بستری بهتر از آن برای تبلیغ نیست.
حجت الاسلام محمد باقری گفت: در آینده‌ای نزدیک جلسه‌ای با حضور طلاب مؤثر در عرصه راهیان نور برگزار خواهیم کرد تا با درنظر گرفتن ملاحظات و اقتضائات درسی، بتوانیم تمام و کمال در این راه قدم برداریم.
سالاری گفت: از میان 72 اثر ارسال شده به دبیرخانه، 43 اثر به مرحله داوری راه یافته است و آثار برتر در آیین اختتامیه جشنواره که 21 بهمن ماه برگزار می‌شود، تقدیر خواهند شد.
کیخا گفت: در سفر اخیر دولت مردان به اروپا قرارداد برای خرید هواپیمایی بسته شد که تنها در فرودگاه امام خمینی توانایی نشست و برخاست دارد این هواپیما با چه منطقی خریداری شد؟! اصلا مگر مشکل کشور هواپیما بود؟!
مجلسی گفت: امروز برخی به دنبال استحاله محتوایی، رفتاری و ساختاری انقلاب هستند آنان دم از حذف شعار مرگ بر آمریکا می‌زنند، با تغییر رفتاری مسئولان به دنبال نافرمانی مدنی هستند و بطور نرم می‌خواهند ساختار کشور را تغییر دهند.
کیخا گفت: اولین کنگره شهدای دانشجوی استان که افتتاحیه آن سال گذشته در دانشگاه محوری استان برگزار شد، 24 بهمن ماه در دانشگاه دریانوردی چابهار به کار خود پایان خواهد داد.
پالاش گفت: بسیج دانشجویی به سبب خادمی شهدا جایگاهی مقدس است و قطعا هر قدمی که در این جایگاه برداشته می‌شود هزاران ثواب را به دنبال دارد.
کیخا دانشگاه را تشنه کار فرهنگی دانست و گفت: توجه به فرهنگ ایثار و شهادت یکی از محورهایی است که می‌تواند فضای فرهنگی دانشگاه را متحول کند و این توجه با حضور تمام رؤسای دانشگاه‌ها و تشکیل یک جبهه در تمام حوزه‌ها اثرگذار خواهد بود.
کمالیان گفت: ما بسیج را بعنوان بزرگترین و کارآمدترین تشکل دانشگاه می‌شناسیم؛ چراکه بسیج راوی تاریخ انقلاب و انتقال دهنده ارزش‌ها به نسل‌های جدید است لذا از آن حمایت کرده و خواهیم کرد.
دانشجویان بسیجی خواهر جهادگر دانشگاه پیام نور زاهدان در جهت رفع محرومیت اردو برگزار کردند.
​کیخا حمله به نظارت استصوابی را ترفند دشمن برای نفوذ دانست و گفت: دشمنان نظام که در فتنه 88 با بهانه تقلب موفق به کسب اهداف خود نشدند، امروز با حمله به نظارت استصوابی می‌خواهند به کشور نفوذ کنند.
افزایش شهریه و ساخت و ساز در دانشگاه پیام نور دو عاملی است که باید در خدمت ایجاد شور علم اندوزی در جوانان این مرز و بوم قرار گیرد اما این مهم نه تنها محقق نشده است بلکه کمبود امکانات موجب دل کندن دانشجویان از این دانشگاه خواهد شد.
آسکانی گفت: دشمنان در آستانه انتخابات قصد نفوذ به کشور را دارد اما دل آنان نه برای شیعه و نه برای سنی می سوزد زیرا با نفوذ به کشور تنها به دنبال منافع خود هستند.
دهانی گفت: دشمنان انقلاب که در سال های پس از شکل گیری انقلاب منافع خود را در خطر دیده‌اند، اختلاف میان طبقات مختلف مردم را در دستور کار قرار داده اند لذا با پیروی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص وحدت، دشمن را ناکام گذاشت.
سالاری گفت: بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در ایام الله دهه فجر بیش از 40 برنامه فرهنگی را برنامه‌ریزی کرده است.
در بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه زابل آمده است: اکنون که به عملکرد دو ساله دولت در استان سیستان و بلوچستان می نگریم با تاسف فراوان باید بگوییم هیچ نشانه ای از رشد در استان دیده نمی شود و بلکه اوضاع بدتر هم شده است.
کیخا گفت: امسال برای اولین بار درصدد برگزاری اردوی راهیان نور ویژه رؤسا، معاونین فرهنگی و مسئولان دفاتر نهاد رهبری دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان هستیم.
جلسه هماهنگی کنگره شهدای دانشجوی سیستان و بلوچستان با حضور رؤسا و معاونین دانشگاه‌ها و مسئول بسیج دانشجویی استان برگزار شد.
آیین افتتاحیه ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار در سیستان و بلوچستان امروز در مرکز آموزشی شهید عالی زاهدان برگزار می شود.
حجت الاسلام باقری گفت: امروز با توجه به شرایط فرهنگی دانشگاه‌ها مسئولیت بسیج دانشجویی و به تبع آن نمایندگی ولی فقیه بسیار سنگین است.
کیخا گفت: رویکرد بسیج دانشجویی در دانشگاه یک رویکرد فرهنگی و سیاسی است ما به دنبال زنده کردن روحیه مطالبه گری دانشجویان هستیم تا بتوانیم اهداف انقلاب اسلامی را در دانشگاه پیاده کنیم.
مراسم تکریم و معارفه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان برگزار شد.
دانشجویان بسیجی سیستان و بلوچستان در نامه‌ای سرگشاده به مسئول دفتر شورای نگهبان در استان، از این نهاد بعنوان دژی فتح نشدنی حمایت کردند.
قنبری گفت: سزاوار است که دولت الگو برداری از نهضت امام و منویات رهبری با دیپلماسی بر مبنای انقلابی گری و اسلام انقلابی، نه اسلام رحمانی که نشأت گرفته از تفکر لیبرالیسم است را سرلوحه رفتار خود قرار دهد.
نیکویان کرسی‌های آزاداندیشی را ظرفیت بزرگ جنبش دانشجویی توصیف کرد و گفت: یکی از بارزترین ظرفیت‌ها راه اندازی کرسی‌های آزاداندیشی در فضای دانشگاه است که در آستانه انتخابات باید مورد تفحص و بررسی هوشمندانه قرار گیرد؛ زیرا فضای آزاد اندیشی خواسته اسلام و از منویات رهبری است.
طی جلسه‌ای با حضور فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان به صورت ویدیو کنفرانس، جانشین مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان معرفی شد.
کیخا گفت: هدف اساسی امام راحل مبارزه با ظلم بود اکنون نیز اگر انقلاب با این هدف، فهم شود در مسائلی همچون برجام و رابطه با آمریکا مشکل نخواهیم داشت.
مهرجان گفت: آل سعود به شدت سیاست‌های تبعیض آمیز میان شیعه و سنی را دنبال می‌کند به همین دلیل عربستان مانند جمهوری اسلامی ایران نیست که شیعه و سنی با حقوق مساوی در کنار هم زندگی کنند.
پایگاه بسیج دانشجویی دانشکده صنعت و معدن خاش با حضور مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان و فرمانده ناحیه مقاومت خاش افتتاح شد.
به مناسبت گرامیداشت شهادت شیخ نمر، مراسم قرائت زیارت عاشورا با حضور اعضای شورای ناحیه بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در جوار قبور مطهر شهدای گمنام زاهدان برگزار شد.
به همت مدیریت خواهران بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان، در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهید مظلوم شیخ باقر النمر، محافل انس با قرآن در سطح حلقه‌های صالحین خوابگاه‌های دانشجویی استان برگزار شد.
کیخا گفت: برگزاری میزگردهایی با موضوعات مختلف در آستانه انتخابات و استمرار آن و پخش از صدا و سیما یکی از زمینه‌های تحقق کرسی‌های آزاداندیشی است که این امر می‌تواند نقش مهمی در کاهش التهابات دانشگاه ایفا کند.
کردستانی ورود به فضای دانشگاه را یکی از دغدغه‌های خود دانست و افزود: ار آنجا که به دنبال حضور حداکثری مردم در انتخابات هستیم، آماده برگزاری نشست‌هایی با حضور دانشجویان هستیم.
کارگاه یک روزه بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.
مراسم بزرگداشت شب سوم شهادت شیخ نمر، با حضور دانشجویان شیعه و سنی در خوابگاه های پسرانه حافظ و صنایع دستی دانشگاه ولایت ایرانشهر برگزار شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در محکومیت اعدام شیخ نمر بیانیه صادر کرد.
در پی شهادت رهبر شیعیان عربستان، تشکل‌های دانشجویی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار بیانیه صادر کردند.
اساتید، کارمندان و دانشجویان دانشگاه‌های نیکشهر در تجمعی اعدام شیخ نمر را محکوم کردند.
تجمع دانشگاهیان سراوان در محکومیت اعدام شیخ نمر در مجتمع آموزش عالی سراوان برگزار شد.
تجمع اساتید و دانشجویان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در محکومیت اعدام شیخ نمر برگزار شد.
تشکل‌های دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان، با صدور بیانیه‌ای اعدام شیخ نمر توسط رژیم آل سعود را محکوم کردند.
میرشکار گفت: برای اقداماتی که نیازمند برخورد انقلابی است، نباید دولت به چند جمله آن هم پس از یک روز اکتفا کند.
استاد حوزه علمیه اهل سنت گفت: ملت‌های مسلمان باید بیدار باشند که آل سعود گمان نکند ملل مسلمان بویژه ملت جمهوری اسلامی به دلیل رابطه با عربستان، شیخ نمر را از یاد خواهد برد؛ همانطور که هنوز این ملت فاجعه منا را از یاد نبرده است.
خسروی انفعال دولت را مسئول حمله مردم به سفارت عربستان دانست و گفت: بی‌تفاوتی و خنثی بودن دولت مردان سبب شد تا خون مردم به جوش آید و به سفارت عربستان حمله کنند آیا این انفعال در روابط خارجی امروز ظلم پذیری نیست؟!
اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های زاهدان در تجمع اعتراض‌آمیز نسبت به اعدام شیخ نمر واکنش نشان دادند.
کیخا گفت: آن انقلاب اسلامی که امام راحل مدنظر داشت، عاری از تساهل و تسامح در دیپلماسی است اما اکنون ما مزد اعتماد به دشمنان خود را مشاهده می‌کنیم.
در بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در محکومیت اعدام شیخ نمر آمده است: امروز سخن ما این است: دیپلماسی لبخند، دیپلماسی واقع گرا و به قول خودشان تنش زدا منتج به چنین حوادثی می‌­شود. این حادثه به خوبی نشان داد که دیگر در مقابل رژیم پست سعودی لبخند جائز نیست.
تجمع اعتراض آمیز دانشجویان دانشگاه زابل نسبت به اعدام شیخ نمر توسط رژیم منحوس آل سعود در مسجد این دانشگاه برگزار شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی زابل طی بیانیه‌ای اعدام شیخ نمر را محکوم کرد.
به مناسبت شهادت شیخ نمر، تغییر پرچم یادمان شهدای گمنام دانشگاه زابل صورت گرفت.
9 دی یادآور روزهای پرشکوه بهمن 57 شد و همچون موجی بر فتنه کثیف آمریکایی خروشید و جز داغ ننگی بر پیشانی فتنه‌گران چیزی باقی نگذاشت.
پودینه گفت: در آن دوره مردم با بصيرت افزايي برخي از نخبگان توانستند بر اين فتنه پيروز شوند و فتنه گران براي مدتي دچار سرشكستگي شدند اما با توجه به تلاش هاي مستكبرين احتمال رشد دوباره آنها وجود دارد.
فروتن گفت: حماسه 9 دی نشان داد که نفاق و فتنه همواره بوده و هست و خواهد بود و همواره باید مردم و مسئولان، همه و همه در کنار هم، همپای رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای محکم و استوار حرکت کنند.
درخشنده گفت: حماسه ۹ دی به هیچ گروه و حزب خاصی وابسته نیست و در زمانی که برخی از خواص گیج شدند وموضع گیری نکردند و از فتنه گران هم تبری نکردند.
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل به مناسبت یوم الله ۹دی بیانیه صادر کرد.
کرسی آزاد اندیشی میان دانشجویان بسیجی و طلاب حوزه های علمیه شهرستان خاش برگزار گردید.
به منابست فرارسیدن سالروز یوم الله ۹دیماه بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان خاش بیانیه ای منتشرکرد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد برخی دولت‌مردان، گفت: اگر عکس یادگاری گرفتن با اوباما تولید احترام می‌کرد، اکنون نتانیاهو محترم‌ترین انسان روی زمین بود.
همایش «یادمان نمی‌رود...حماسه 9 دی را» امشب با حضور مهرداد بذرپاش در حالی در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد که برخی مسئولان دانشگاهی و دولتی از انواع ترفندها برای عدم برگزاری و کمرنگ کردن آن استفاده کردند.
همایش بزرگداشت حماسه 9دی که قرار بود روز چهارشنبه 9دی در دانشگاه آزاد زاهدان برگزار شود، بنا به دلایل نامعلومی لغو شد.
اردوی یک روزه اردوی فعالین دانشجویی شیعه و سنی سیستان و بلوچستان، به همت بسیج دانشجویی استان برگزار شد.
به مناسبت هفته وحدت نشست بصیرتی جمعی از دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه اهل سنت شهرستان خاش با سخنرانی حجت الاسلام جان‌آبادی، مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه شهرستان خاش برگزار شد.
امروز در برهه ای از تاریخ زندگی می‌کنیم که اسلام در برابر اسلام است و در منطقه و کشورهایی نظیر عراق، سوریه، افغانستان، پاکستان و نیجریه شاهد به خاک و خون کشیدن شیعه و اهل سنت هستیم.
امروز حامیان و متهمان فتنه 88 با نفوذ در دانشگاه ها علنا سران فتنه را تطهیر و فتنه برانداز 88 را برای نسل آینده انقلاب سوء تفاهم تفسیر می کنند تا کسی از بصیرت نهم دی ماه و پشتیبانی از ولایت فقیه بعنوان عمود خیمه انقلاب یاد نکند.
ویژه‌نامه «وحدت، تجدید بیعت» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل منتشر شد.
نشست بصیرتی دانشجویان با امام جمعه زابل با حضور مسئولین حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج دانشجویی این شهرستان برگزار شد. ​
به مناسبت فرارسیدن یوم الله 9 دی، مهرداد بذرپاش در همایش «یادمان نمی‌رود...حماسه 9 دی» در دانشگاه سیستان و بلوچستان سخنرانی می‌کند.
رحمانی‌فضلی حضور پرشور مردم در انتخابات را مانند تیری بر چشم دشمنان توصیف کرد و گفت: فراهم شدن زمینه انتقال قدرت در دو ارگان اصلی کشور از طریق انتخابات تیری است در چشم آنان که ندای دموکراسی سر می‌دهند آنان از دموکراسی تنها به عنوان ابزار سلطه استفاده می‌کنند.
به مناسب فرارسیدن هفته وحدت، دانشجویان بسیجی دانشگاه های شهرستان خاش با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند.
ویژه‌نامه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خاش به مناسب هفته وحدت منتشر شد.
نشست هفته وحدت به همت دفتر بسیج دانشجویی سراوان در دانشگاه آزاد سراوان برگزار شد.
11 کارگاه زن و خانواده با هدف بینش‌افزایی دانشجویان بسیجی و پاسخ به سوالات و شبهات آنان در این حوزه به همت مدیریت خواهران بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان برگزار شده است.
کیخا خلوص در قلم زدن را شرط اثرگذاری نشریه دانست و افزود: باید هرچه قلم می‌زنیم برای خدا باشد تا بتوانیم در فضای رسانه و دانشگاه، اثرگذار و جریان‌ساز باشیم.
جشن تولد هشت سالگی ماهنامه «سراج» بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.
ستاد ویژه برنامه‌های 9 دی به همت بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان تشکیل شد.
نشست نقد و بررسی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با حضور مسئولان دفاتر و حوزه‌های بسیج دانشجویی شهرستان‌های استان برگزار شد.
علیرضا کیخا، مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با حجت الاسلام قلندری، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان دیدار کرد.
طی نشستی از خادمان اردوی راهیان کربلای بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان، تقدیر بعمل آمد.
نشست بصیرتی حلقه صالحین «شهید عسکری» با حضور اعضای شورای ناحیه بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان برگزار شد.
کارگاه «جریان‌شناسی نفوذ» با حضور مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در دانشگاه زابل برگزار شد.
​مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در نشست صمیمانه با اعضای شورای بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زابل، گفت: فلسفه وجودی بسیج دانشجویی که در مرحله استمرار انقلاب اسلامی تأسیس شد، کار تربیتی است.
کیخا به وظیفه بسیج دانشجویی در انتخابات اشاره کرد و گفت: بسیج دانشجویی هیچ کاندیدی را تبلیغ نخواهد کرد بلکه به حضور پرشور در انتخابات کمک می‌کند و معیارهای فرد اصلح را معرفی خواهد کرد.[url=http://][/url]
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل، مراسم شب یلدا با حضور جمعی از دانشجویان این دانشگاه در مرکز بهزیستی حضرت قاسم بن الحسن برگزار شد.
ابراهیم‌زاده با تأکید بر نام بردن آمریکا از ایران بعنوان محور شرارت، بیان کرد: این قانون صنعت گردشگری کشور را به خطر می‌اندازد؛ زیرا در اذهان اینگونه القا می‌شود که ایران کشوری ناامن است.
تجمع دانشجویان بسیجی شهرستان سراوان در محکومیت کشتار شیعیان نیجریه در دانشگاه پیام نور این شهرستان برگزار شد.
کرسی آزاداندیشی با موضوع "ویژگی یک دانشجوی مطالبه‌گر و تراز انقلاب اسلامی" در مسجد پیامبر اعظم دانشگاه ولایت برگزار شد.
در ادامه سلسله مسابقات کتابخوانی حکمت مطهر، دور دوم این مسابقه با محوریت کتاب انسان و ایمان از آثار استاد شهید مطهری به همت واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل ویژه حلقه های صالحین برگزار شد.
چرا قائم مقام حزب اعتماد ملی در خصوص ماجرای پونک هم‌صدای رسانه‌های ضدانقلاب می‌شود؟! ماجرایی که با انتشار تصویری در وبسایت شبکه وهابی کلمه آغاز شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زاهدان در محکومیت کشتار شیعیان نیجریه اعلام کرد: از وزارت امور خارجه و دولت مردان می‌خواهیم که نهایت پیگیری های خود را برای سرنوشت مسلمانان نیجریه انجام بدهند به گونه ای که گویا ایرانی ها در نیجریه به شهادت رسیده‌اند.
همایش وحدت حوزه و دانشگاه امشب در پردیس شهید مطهری دانشگاه فرهنگیان زاهدان برگزار شد.
کیخا در دیدار با سرپرست دانشگاه زابل گفت: ارتقا و تقویت روحیه جهادی، توجه به برگزاری یادواره‌های شهدا و راهیان نور به عنوان محوری‌ترین برنامه فرهنگی دانشگاه از مهمترین برنامه‌هایی است که می‌تواند فضای فرهنگی دانشگاه را دگرگون کند.
کیخا در جمع اعضای شورای بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زابل، گفت: امام راحل مدام به مسئولان تذکر می‌داد که گرفتار تجملات نشوند هر مسئولی که سراغ تجمل رفت، شکست خورد فساد و اشرافی‌گری باتلافی است که هرکس وارد آن شود، راه برگشتی نخواهد داشت.
کیخا در دیدار با سرپرست دفتر نهاد رهبری در دانشگاه زابل گفت: نهاد در برگزاری اردوی راهیان نور باید بطور ویژه در کنار بسیج باشد و با برپایی یادواره‌ها دانشگاه را آماده این اردو کنند.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان سیستان و بلوچستان در پی حادثه نیجریه، بیانیه صادر کرد.
جشنواره فرهنگی هنری دانشجویی با هدف شکوفایی استعدادهای هنری دانشجویان بسیجی و معتقد به آرمانهای انقلاب اسلامی در راستای تأثیر گذاری بر فضای فرهنگی هنری جامعه در استان برگزار می‌شود.
بسیج دانشجویی دانشگاه زابل در بیانیه خود در حمایت از مسلمانان نیجریه و پاکستان آورده است: آن روز که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند جان مردم آسیا و آفریقا ارزان و جان مردم اروپا گران است. شاید باورش سخت باشد که امروز قیمت گذاری بر سر جان آدمها از سوی دولت جمهوری اسلامی صورت گیرد.
دانشجویان دانشگاه زابل، روز گذشته پس از اقامه نماز ظهر و عصر، در حمایت از مسلمانان نیجریه، سوره محمد(ص) را تلاوت کردند.
کیخا گفت: شهدای مدافع حرم کسانی هستند که خداوند آنان را دوست دارد زیرا همچون عاشوراییان مثل کوه مستحکم هستند.
کیخا در جمع مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های زابل گفت: بسیج دانشجویی باید در انتخابات نقشی پدرانه و گفتمان‌ساز داشته باشد نه اینکه از ادبیات سایر تشکل‌ها استفاده کند.
یادواره شهدای مدافع حرم با حضور مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در دانشگاه علوم‌پزشکی زابل برگزار شد.
نورایی گفت: برجام تنها حاکی از توقف تحریم‌های ثانویه هسته‌ای دارد یعنی زیرساخت تحریم همچنان موجود است و طرف مقابل می‌تواند به بهانه تروریسم و نقض حقوق بشر ما را تحریم کند؛ در حالی که رهبر معظم انقلاب بر لغو تمامی تحریم‌ها تأکید داشتند.
افروشه تحمل سخن مخالف را از ویژگی‌های اصلی جنبش دانشجویی دانست و گفت: درست است که تفاوت آرا وجود دارد اما مهم تحمل یکدیگر است؛ کسی که نتواند سخن مخالف خود را تحمل کند در جنبش دانشجویی جایی ندارد.
کارگاه «امر به معروف و نهی از منکر» با حضور جانشینان خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های زاهدان در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.
به مناسبت گرامیداشت 16 آذر، ویژه برنامه‌های روز دانشجو در خوابگاه خواهران امام رضا برگزار شد.
کیخا با اشاره به سخنرانی‌های اخیر برخی سران فتنه در دانشگاه‌ها گفت: امروز عده‌ای که فتنه 88 را مدیریت کردند، با گستاخی تمام می‌گویند چرا ما را فتنه‌گر و نفوذی خطاب می‌کنید قدرت به قدری برخی را مست و مدهوش کرده که تمام آرمان‌ها را از یاد برده‌اند.
کارگاه «نقش زنان در مسائل سیاسی» در دانشکده علوم قرآنی زاهدان، با حضور مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان عدم اثرپذیری دانشجویان از فرهنگ غربی را خواستار شد و گفت: دانشجویان باید افزون بر اهمیت دادن به علم و معنویت، به ظواهر دینی و ملی خود توجه داشته باشند تا مبادا آغشته به فرهنگ غربی شوند.
آیین بزرگداشت روز دانشجو، با حضور مسؤول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در پردیس رسالت دانشگاه فرهنگیان زاهدان برگزار شد.
برای اولین بار، در دانشگاه آزاد زابل، تریبون آزاد به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد.
آیین بزرگداشت روز دانشجو در تالار وحدت دانشگاه دریانوردی چابهار به همت بسيج دانشجویی و با همكاري كانون تئاتر این دانشگاه برگزار شد.
آیت الله سلیمانی دانشجویان را پاسدار واقعی آرمان‌های نظام دانست و گفت: دانشجویان مبتنی بر عدالتخواهی، آزادی خواهی، عدالت جویی، واقعیت گرا و بر اساس اصول مسلم نظام، خط امام راحل و رهنمودهای مقام معظم رهبری حرکت کنند.
دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور زابل به مناسبت 16 آذر، مزار شهدای گمنام شهرستان زابل را غبارروبی و گل آذین کردند و با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق نمودند.
سبحانی گقت: جنبش دانشجویی با حفظ حریت خود دست‌خوش جریان‌های سیاسی نمی‌شود یعنی تنها رصد احزاب سیاسی را انجام می‌دهد و باید دادزننده بر سر دولت‌هایی باشد که مخالف اصول و آرمان‌های انقلاب اسلامی عمل می‌کنند.
نظام‌دوست گفت: متأسفانه در عصر حاضر برخی تشکل‌ها به سمت دولتی‌شدن پیش می‌روند و این امر با ویژگی‌های یک جنبش دانشجویی در تناقض است.
ناظری گفت: خودسازی و دینداری، پاسداری از اصول نه شرقی نه غربی، عدالت‌خواهی و یگانگی حوزه و دانشگاه رسالت‌های بسیج دانشجویی است که البته در خصوص عدالت‌خواهی باید گفت هیچ کدام از مصالح فردی و دولتی نباید با عدالت معامله شود.
سرگزی گفت: ما به عنوان سکانداران تشکل‌های دانشجویی باید با هوشیاری کامل برای خود و دیگران بصیرت‌افزایی کنیم تا نتیجه دلخواه دشمنان حاصل نشود؛ زیرا رسالت ما فراتر از یک دانشجوی عادی است.
ریگی گفت: اگر کسی نمی‌تواند سخن مخالف خود را تحمل کند وارد سالن نشود و اگر وارد سالن شد، تحمل شنیدن حرف مخالف خود را داشته باشد؛ چرا که در آستانه انتخابات باید فضای کشور آرام باشد تا شاهد شرکت گسترده مردم باشیم.
کاربخش نسبت به چنبره جریان‌های سیاسی بر تشکل‌های دانشجویی هشدار داد و گفت: اکنون که در آستانه انتخابات هستیم تشکل‌های جدیدی پدید می‌آیند که روحیات استکبارستیزی و ولایت‌پذیری را کنار گذاشته و به تملق‌گویی از دولت پرداخته‌اند؛ همانطور که در دهه 70 نیز تشکل‌هایی برای توجیه کار دولتی‌ها بوجود آمدند.
کیخا گفت: ما نگران دوقطبی‌شدن بدنه دانشجویی هستیم؛ دوقطبی خوب و بد یا دوقطبی موافق و مخالف. ما نگران این هستیم که نگاه تشکل‌های دانشجویی به یکدیگر بغض‌آمیز شود, این یک آسیب جدی و خطرناک برای بدنه دانشجویی است.
نشست نمایندگان تشکل‌های دانشجویی استان سیستان و بلوچستان با اصحاب رسانه در ناحیه بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان برگزار شد.
مسؤول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: نمی‌توان اسلام را قبول داشت اما از پذیرش «مرگ بر آمریکا» امتناع کرد سراسر زندگی پیامبر و اهل بیت او سرشار از دشمن‌شناسی بوده است.
کیخا گفت: در انتخابات باید ویژگی‌های افراد خدمتگزار را برای مردم تبیین کنیم جریانی که رویکرد سیاسی دارد، نمی‌تواند از دل و جان برای مردم کار کند؛ یعنی اصول‌گرایی یا اصلاح‌طلبی ملاک نیست بلکه باید به دنبال روحیات انقلابی بود.
کارگاه‌ «جریان‌شناسی نفوذ» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر در ساختمان آموزشی این دانشگاه برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به نفوذ دشمنان به فضای دانشگاه گفت: مخالفان نظام که نتوانسته‌اند از دروازه رسمی دانشگاه ورود کنند، از دیوار دانشگاه پا به این محیط گذاشته‌اند و در راستای اهداف خود یارگیری از دانشجویان را آغاز کرده‌اند تا دانشجو را پلی به سوی آرمان‌های جناحی، حزبی و سیاسی خود قرار دهند.
همایش "شب شعر رضوی" به همت بسیج دانشجویی در دانشگاه زابل برگزار می‌شود.
کارگاه آموزشی مسائل زنان و خانواده به همت واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل برگزار شد.
کارگاه خبرنگاری و رسانه به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل با رویکرد آشنایی دانشجویان بسیجی با فضای مجازی و رسانه برگزار شد.
دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور زابل با خانواده شهید عوض دیرجام یکی از شهدای اهل سنت و محمد شهرکی، یکی از همرزمان شهید میرحسینی و جانباز دوران دفاع مقدس دیدار کردند.
اینگونه نیست که اربعین شورش عاطفه ی سطحی بر مدرنیته باشد و نتیجه ی خستگی مردم از مظاهر مدرنیته و پناه بردن به سنتها. بلکه (اگر با اغماض لفظ عاطفه را بپذیریم) نتیجه ی شور و عشقی درونی و فطری است به ارزشهای الهی که خلاصه شده در مکتب حسین(ع).
در پی اتفاقات ناخوشایند فرهنگی دانشگاه سیستان و بلوچستان و بی توجهی مسئولین، تشکل های دانشجویی این دانشگاه بیانیه‌ای اعتراض‌آمیز صادر کردند.
مسؤول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان اولویت کار بسیج دانشجویی در دانشگاه را کار فرهنگی دانست و گفت: دغدغه ما در دانشگاه کار فرهنگی است و در خصوص انتخابات، تنها وظیفه تبیین اهمیت حضور مردم و شرایط لازم کاندیداها را دارد اما عده‌ای به بهانه انتخابات، به خطوط قرمز نظام نزدیک می‌شوند.
طی مراسمی در دانشگاه‌ سیستان و بلوچستان از مقام شامخ مادر شهید «حامد رجایی» تجلیل شد.
"تجربه برجام و رویکرد برد – برد که در آن طرف‌های مذاکره بتوانند احساس توفیق در مذاکرات کنند، یک الگو برای حل مشکلات در جهان است."
نشست صمیمانه مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با فعالان دانشجویی اهل سنت برگزار شد.
کیخا با تأکید بر روحیه وطن‌دوستی قوم بلوچ، گفت: امروز سیاست‌های خبیثانه انگلیس سبب شده تا ناامنی بر کشورهای مسلمان حاکم شود و بالعکس در اروپا و آمریکا امنیت نسبی وجود داشته باشد.
160 دانشجو با چهار دستگاه اتوبوس از سیستان و بلوچستان به کربلای معلی اعزام شدند.
جنایاتی که امروز داعش انجام می دهد بی شباهت به ارتش آن روزهای فرانسه نیست که نمونه ی آن جداکردن سر مسلمانان توسط نیروهای فرانسوی در الجزایر بود.
، یادواره شهید محمدرضا ریاحی، فردا پنجشنبه در زاهدان برگزار می‌شود.
آیت الله سلیمانی با تأکید بر اهمیت روحیه استکبارستیزی، گفت: شعار «مرگ بر آمریکا» بیانگر حضور در متن انقلاب، استواری بر اندیشه امام و آشنایی با فلسفه قیام انبیا و امام امت است.
همایش هزار نفری دانشجویان بسیجی شیعه و اهل سنت سیستان و بلوچستان با حضور آیت الله سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان، در سالن کوثر دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.
همایش شکوه هجرت با محوریت تقدیر از گروه‌های جهادی در پردیس رسالت دانشگاه فرهنگیان زاهدان برگزار شد.
کردستانی گفت: دانشجویان جهادگر برخلاف عده‌ای که با تغییر قیمت دلار، از انقلاب و امام روی برمی‌گردانند همواره به پای انقلاب می‌مانند.
سردار معروفی گفت: کار جهادی تنها توسط انسان‌های متوکل و متوسل به خداوند انجام می‌شود ماندگاری این عمل نیز در اخلاص آنان نهفته است.
مراسم تودیع و معارفه مسئول دفتر بسیج دانشجویی خاش با حضور مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان، جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت خاش و رییس دانشگاه آزاد خاش برگزار شد.
خدادادی گفت: دیدگاه و عقیده مسئولان باید جهادی شود چرا که اگر اخلاق و عقیده جهادی باشد، امور سامان بهتری می‌گیرد باید نفس جهادی را در وجود خود تقویت کنیم.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: در چنین شرایطی باید همچون شهدا با بصیرت و هوشیاری در راستای تحقق وحدت بکوشیم و به شعار دادن اکتفا نکنیم.
کیخا با تأکید بر اینکه بسیج دانشجویی در زمینه زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس حرکتی مداوم را آغاز کرده است، گفت: دو برنامه ویژه بسیج دانشجویی در هفته بسیج، تجمع هزار نفری مسئولان و اعضای شورای بسیج دانشگاه‌های استان در دانشگاه سیستان و بلوچستان در دوم آذر و همچنین اعزام 160 نفر به مناسبت اربعین حسینی به کربلا است.
قاسمی اصلی‌ترین مسأله در برخورد با فساد اقتصادی را شفافیت اطلاعات دانست و گفت: زیرساخت مبارزه با فساد شفافیت اطلاعات است اما دولت با این امر مبارزه می‌کند و هر روز با پشتوانه برخی رسانه‌ها مصادیقی را ارائه می‌دهد و ذهن مردم را مشغول می‌کند.
یادواره شهدای جاویدالاثر کانال کمیل، شب گذشته در مسجد النبی(ص) دانشگاه آزاد زاهدان برگزار شد.
نشست تخصصی علم ،فناوری و اقتصاد دانش بنیان با حضور مهندس میر، کارآفرین برتر استان و مهندس صابری، معاون توسعه فناوری پارک علم و فناوری پردیس تهران در سالن آمفی تئاتر دانشگاه زابل برگزار شد.
یادواره شهدای جاویدالاثر کانال کمیل، پنجشنبه 28 آبان ماه ساعت 18 در مسجدالنبی(ص) دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان برگزار می‌شود.
نشست تخصصی علم ،فناوری و اقتصاد دانش بنیان با حضور مهندس صابری، معاون توسعه و فناوری پارک علم و فناوری تهران پنجشنبه ۲۸ آبان ماه برگزار خواهد شد.
همزمان با اربعین سالار شهیدان، دانشجویان دانشگاه‌های سیستان و یلوچستان در قالب چهار دستگاه اتوبوس به کربلای معلی اعزام می‌شوند.
اردوی یک روزه گروه جهادی «یاوران مهدی(عج)» «یاوران مهدی(عج)»​ در روستای «موسی سالاری» زابل برگزار شد.
ملک سلمان شاه تازه به دوران رسیده سعودی نشان داد که قدرت صبر، تحمل و تحلیل را نداشته چرا که در جنگ مستقیم و فرسایشی یمن نیز به همین شیوه پیش رفت.
در این دوره مباحثی چون خبرنویسی، آشنایی با فضای مجازی، مدیریت نشریات، حقوق نشریات، ویراستاری، تحلیل نویسی، طراحی‌ و صفحه آرایی نشریات، عملیات روانی در رسانه، گزارش و مصاحبه به دانشجویان آموزش داده شد.
مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: جای تعجب است که عده‌ای بیان می‌کنند که امام مخالف شعار مرگ بر آمریکا بود امامی که در وصیت نامه خود از آمریکا با عنوان «تروریست بالذات دولتی» یاد می‌کند چگونه ممکن است چنین نظری داشته باشد؟!
جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های زابل با حجت الاسلام کیخا، امام جمعه این شهرستان دیدار کردند.
مراسم تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار با حضور مسئول بسیج دانشجویی استان، مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه و ریاست دانشگاه برگزار شد.
حجت الاسلام قاسمی‌نژاد گفت: ایمان و اندیشه بسیج بر روی دو عنصر استوار است یکی ایمان به هدفمندی جهان و حکمت داشتن خلقت و دیگری انسان‌شناسی است که همین محورها به شدت می‌تواند مورد تهدید دشمن قرار گیرد.
بهزادمهر گفت: امروز راه حل مشکلات، اعتقاد قلبی به اصول بسیج است هرجا که از این تفکر فاصله گرفتیم، توفیق نداشتیم اگر بسیجی واقعی باشیم می‌توانیم از پیچ و خم های انقلاب عبور خواهیم کرد لذا باید منیت‌ها را کنار بگذاریم.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان گفت: همانطور که امام راحل فرمودند من به اخلاص شما بسیجیان غبطه می‌خورم، شاخصه اصلی بسیج همین اخلاق و مرام آن است.
همایش بزرگ استکبار ستیزی در دانشگاه زابل برگزار شد. در این همایش دکتر مهدی عبدخدایی نیز حضور داشت، دکتر مهدی عبدخدایی قدیمیترین زندانی سیاسی مذهبی است.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان سیستان و بلوچستان به مناسبت فرا رسیدن 13 آبان و روز استکبارستیزی بیانیه‌ای را صادر کرد.
صبح امروز دانشجویان بسیجی زاهدانی همراه با مردم استکبار ستیز این شهر در راهپیمایی 13 آبان شرکت کردند
ما از معلمین خود آموخته ایم که تارخ را باید خواند و عبرت گرفت و تجربه دیگران را مجدد تجربه نکرد لذا شایسته است تا مسئولین و مردم تاریخ افرادی چون مصدق و کشورهایی چون کوبا و ... را مطالعه کرده و همواره نتایج آن را مد نظر داشته باشند
آل سعود که باحمایت از گروهک های تروریستی در عراق و سوریه سعی در ایفای نقش در منطقه را دارند این روزها در درون کشور خود با بحران های جدی روبرو هستند
عربستان با توجه به از دست دادن وجهه خود در حادثه دردناک منا سعی در خود نمایی و خود ستایی و ابراز وجود مجدد و نیز ابراز قدرت دارد و این کار را با مظلوم کشی انجام میدهد
نفوذ جریان فتنه به محافل دانشجویی و دانشگاهی خود سرآغاز فتنه ی جدیدی است که توسط عده ای معلوم الحال با محکومیت های سیاسی- امنیتی برای التهاب آرامش سیاسی کشور و همچنین سو استفاده تبلیغاتی در جهت انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری شروع شده است .
جلسه ارزیابی دفاتر بسیج دانشجویی و همچنین همفکری مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تحت پوشش دفتر شهید باهنر در محل ناحیه بسیج دانشجویی استان برگزار شد
هیئت عزاداری مکتب الشهدا از ۱۱ محرم به مدت پنج شب در ناحیه بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود
مدرسه شهید شوشتری کشیک که توسط جهادگران گروه جهادی شهید محمد زاده بسیج دانشجویی ساخته شده است با حضورسردار معروفی و جمعی از مسئولین استانی افتتاح شد.
همایش ما زنده ایم همزمان با سالگرد اسارت خانم آباد در دانشگاه زابل برگزار شد
کانون علمی پایگاه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری زاهدان اقدام به برگزاری کارگاه تخصصی اقتصاد مقاومتی کرد.
همایش مازنده‌ایم در حسينيه بقيه ا...دانشگاه سيستان وبلوچستان و با حضور خانواده های معظم شهيدان بابانظر، شوشتري ،برونسي،محمدزاده وهمسرشهيدعسگری برگزارشد
جلسه کنگره شهدای دانشجوی استان سیستان و بلوچستان در سالن جلسات بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان با حضور علیرضا کیخا، مسئول بسیج دانشجویی استان، مسئولین و نمایندگان دانشگاه‌های استان برگزار شد.
اردوی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه سیستان و بلوچستان، به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه صبح روز جمعه با اعزام چهار دستگاه اتوبوس به منطقه سیستان برگزار شد
برگزاری کارگاه علمی جنبش نرم افزاری در دانشگاه آزاد زاهدان
بسیجیان بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان شامگاه گذشته با نوشتن پلاکاردهایی به استقبال حجاج بیت الله الحرام و حادثه دیدگان قتلگاه منا رفتند
آيا اين همه خفت و خواري كه شما از توافقنامه برجام نصیب كشور کرده‌اید،عزت است يا پیشرفت‌های چشمگيرهسته اي ؟آيا دست دادن با شيطان بزرگ براي ما عزت است يا شعار مرگ بر آمريكا؟
دانشجویان شیعه و سنی دانشگاه‌ آزاد زاهدان صبح امروز طی یک تجمع اعتراضی در دانشگاه سیستان و بلوچستان نسبت به اتفاقات حج امسال واکنش نشان دادند.
ویژه برنامه عید غدیر در خوابگاه امام رضا(ع) با حضور تعدادی از خواهران دانشجو برگزار شد.
مدرسه روستای گزمه زابل با حضور علیرضا کیخا، مسئول بسیج دانشجویی استان افتتاح شد
افتتاح نمایشگاه هفته دفاع مقدس با حضور مسئول بسیج دانشجویی استان در دانشگاه علوم قرآنی زابل
دانشجویان شیعه و سنی دانشگاه‌های زاهدان ظهر امروز طی یک تجمع اعتراضی در دانشگاه سیستان و بلوچستان نسبت به اتفاقات حج امسال واکنش نشان دادند.
آل سعود بیش از آنکه خادمی حرمین شریفین را انجام بدهد مزدور آمریکا و ایادی استکباری است
اگر قرار است تحولی در سطح جامعه و فرهنگ صورت گیرد بسیج دانشجویی باید علم دار آن باشد
بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر طی بیانیه ضمن همدردی با خانواده قربانیان واقعه روز گذشته در منی خواهان پاسخگویی رژیم سعودی به امت اسلامی شد.
حوادثی چون کشتار حجاج در سال ۶۶ ، همکاری با مستکبران عالم ، همنوایی با رژیم کودک کش صهیونیستی، کشتار بی‌رحمانه مردم مسلمان یمن و دو حادثه اخیر مکه که منجر به کشته شدن هزاران مسلمان مؤمن گشت نشان از بی‌کفایتی رژیم آل سعود دارد
مسئول واحد خواهران ناحیه بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان گفت: نمایشگاه در آستانه هفته دفاع مقدس و با هدف احیای هویت دینی و در راستای دفاع از ارزش‌های اسلام و انقلاب راه‌اندازی شد.
دوره طرح ولایت دانشجویان دانشگاه‌های استان سیستان و بلوچستان در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار با حضور 160 دانشجو از سراسر این استان در حال برگزاری است.
آیین اختتامیه طرح ولایت استانی سیستان و بلوچستان شب گذشته با حضور دانش‌آموختگان این دوره در دانشگاه دریانوردی چابهار برگزار شد.
افتتاحیه مدرسه شهید محمدزاده روستای «تپه لال‌محمد» از توابع سنگان خاش که توسط گروه جهادی شهید محمدزاده ساخته شده است، برگزار شد.
مراسم افتتاحیه مدرسه شهید محمدزاده روستای «تپه لال‌محمد» که توسط گروه جهادی شهید محمدزاده ساخته شده است، برگزار شد.
بنده با قدرت می گویم ما در بسیج قدرتی بزرگتر از قدرت سه قوه را در اختیار داریم و آن افکار عمومی است
صبح امروز مراسم اختتامیه اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور زاهدان در روستای تنگه‌ندام برگزار شد.
اهالی روستا باید بدانند که کار این بچه‌ها با پایان این مدرسه در این روستا تمام نخواهد شد همانگونه که وقتی از قرارگاه قدس سپاه به اینجا آمدند قول دادند که جاده روستا را آسفالت کنند.
افتخار می‌کنیم که در مکتبی بزرگ شدیم که رهبر ما نیز خود بسیجی است و روحیه جهادی دارد.
ما برای دیده شدن نیامدیم و علت اینکه دیده شدیم هم همین مسئله است و یکی از مهمترین دلایل حضور ما در این روستای سنی مذهب رساندن پیغام وحدت ما به جهانیان و به خصوص دشمنان بود.
اگر امروز ما دغدغه داریم این دغدغه تنها با صحبت به جایی نمی‌رسد و نیاز به عمل دارد همانگونه که این جوانان این مهم را به ما نشان دادند.
در منطقه‌ای که فقر بسیار پر رنگ شده است، هدف اصلی تمامی ما باید محرومیت‌زدایی، سازندگی و کمک به مستضعفین بدون در نظر گرفتن حواشی جریان‌های سیاسی بود.
امروز حساس ترین و پیچیده ترین مسائل در فضای دانشگاه اتفاق می‌افتد که امثال آن اتفاقات را هیچ جای دیگر نمی‌توان دید.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: در بسیج دانشجویی آستانه تحمل را باید بالا برد، بعضی جاها پاسخ ندادن به مسائل بهتر از پاسخ دادن است، باید دنبال اتاق فکر بود.
تحليلي بر توافق وين،گذر زمان و شفافيت مذاکرات بعد از توافق وين
جواد نکونام بازیکن سایپا عنوان کرد کاپیتانی برایم مهم نیست ولی هنوز پیراهن شماره 6 را دوست دارم.
قتل عام اعضای گروه تروریستی داعش در موصل عراق، بازداشت هشت تروریست وابسته به داعش در مغرب، هلاکت عامل انتحاری داعش از عناوین خبری گروهک تروریستی داعش در ساعات گذشته است.
حالا حوزه‌ی هنری سازمان تبلیغات اسلامی هم به عنوان یکی از قدیمی‌ترین نهادهای هنر انقلاب که معمولاً جای خالی آثارش در مباحث روز انقلاب احساس می‌شد، این بار پای در میدان گذشته و با موشن گرافیک‌های جذاب و دیدنی‌ تولید شده در مرکز مستند سوره، سعی در تبیین فواید انرژی هسته‌ای کرده است. موردی که شاید رسانه‌هایی چون صداوسیما باید ده یا دوازده ساله پیش آن را شرح می‌دادند
همچنین طرح ولایت ویژه‌ترین محل برای تربیت نیروی طراز انقلاب اسلامی است که در دو دوره استانی و کشوری افراد به سطح بصیرتی بالایی می‌رسند.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: